Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2004

Artystyczne osiągnięcia

Marta Sobolewska z Kolbud ma 11 lat i półkę pełną dyplomów konkursów piosenkarskich i plastycznych. Na dodatek uczy się bardzo dobrze. Osiągnęła średnią ocen 5,0. Jest lubiana przez rówieśników, którzy wybrali ją gospodarzem klasy

Wakacje z fortepianem

Nosina - uosobienie cierpliwości i ciepła. Indjic - rozumie bez słów. Spano - temperamentem południowca od razu zyskuje sympatię. Młodzi pianiści przyjechali na warsztaty pianistyczne Fermata 2004 do Lublewa dla nich.

Festiwal na finiszu

W ramach festiwalu Pianistycznego Fermata 2004 melomani mieli okazję wysłuchać recitalu 25-letniego włoskiego pianisty, Alberto Nose, laureata XIV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Uczta melomana

Z ujeżdżalni w Lublewie zniknęły konie. Ich miejsce zajął fortepian. To znak, że rozpoczął się Pomorski Festiwal Pianistyczny Fermata 2004 i towarzyszące mu warsztaty pianistyczne dla utalentowanych muzyków z Polski i zagranicy.

Festiwal Fermata 2004

Koncert Eugena Indjica (27 czerwca, o godz. 20) zainauguruje tegoroczny Festiwal Pianistyczny Fermata w Lublewie. Eugen Indjic, francusko-amerykański artysta pochodzenia rosyjskiego, muzyczną edukację rozpoczął jako 8-latek.

Witaj Unio Europejska

1 maja br. na terenach ZKPiG w Kolbudach odbył się zorganizowany przez Urząd Gminy w Kolbudach festyn "Razem do Unii". Uroczystość otworzył wójt gminy Leszek Grombala. - W Europie byliśmy zawsze, od dzisiaj jesteśmy w gronie państw europejskich, które Unię utworzyły - powiedział w inaugurującym festyn wystąpieniu wójt.

Sukces solistki zespołu Im-Puls

Absolwentka kolbudzkiego ZKPiG, obecnie uczennica gdańskiego LO w kwietniu br. wyśpiewała 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Francuskiej i tym samym zakwalifikowała się do udziału w eliminacjach do ogólnopolskiej edycji tego konkursu. Spośród 80 uczestników Daria Zaradkiewicz, bo o niej mowa, doszła do finału najmując 9 miejsce.

IV Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Zorganizowany przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie oraz Referat Kultury I Rekreacji Urzędu Gminy odbył się 27 kwietnia 2004. Zespoły teatralne prezentowały się w II kategoriach: klas młodszych I-III i starszych IV-VI. Jury oceniało 11 spektakli.

Kurde mol i quady

Uśmiechnięte twarze, rozmowy, głośne okrzyki u śmiech rozbieganych dzieci - tak wyglądał unijny festyn w Kolbudach. Okrzyki zachwytu towarzyszyły pokazowi psów policyjnych. Ze zdumieniem obserwowano lądowanie spadochroniarzy na płycie boiska.

Teatr w stylu rap

Nową wersję "Jasia i Małgosi" i "Diabelsko trudne" szukanie dusz w stylu rap można było obejrzeć w Kolbudach. W sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się czwarty Przegląd Teatrzyków Szkolnych.

Złote Grombusie

Wybuchy śmiechu i oklaski w trakcie projekcji. Głucha cisza po napisach końcowych. Widownia zastanawiająca się w milczeniu. Radość, smutek, powaga, refleksja - emocje wywołane przez krótkometrażowe filmy fantastyczne i dokumentalne, teledyski oraz animacje młodych artystów. To w skrócie Przegląd Filmów Niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd" w Kolbudach

Pracownia w bąkowskim spichlerzu

Aleksandra Went, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w spichlerzu w Bąkowie chce stworzyć pracownię plastyczną by przygotować się do prestiżowej wystawy.

Orkiestra dęta z Czapielska

Z młodymi muzykami Orkiestry Dętej Gminy Kolbudy rozmawia Wawrzyniec Rozenberg.

Przegląd kina niezależnego

Co najbardziej inspiruje młodych reżyserów? Nuda! - Siedzę w domu i się nudzę - mówi Tomek Zasada. - Nic się nie dzieje. Biorę kamerę, wychodzę na zewnątrz i kręcę.

Przegląd filmów niezależnych

Przegląd filmów niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd" odbędzie się 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolbudach o godzinie 15.00.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL