Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Akcja Lato 2003

Tegoroczne wakacje są i będą powieleniem zorganizowanej w ubiegłym roku akcji Lato 2002, która - jak informuje kierownik Referatu Kultury i Rekreacji Urzędu Gminy Jacek Szmyt - oceniona została jako najlepsza w powiecie gdańskim.
Tak więc za kilka dni rozpocznie się II Gminna Olimpiada Sportowa. W każdej z 5 szkół (Kolbudy, Pręgowo, Buszkowy, Bielkówko, Lublewo) zorganizowane zostaną drużyny sportowe o profilach dostosowanych do wieku uczestników (biegi, skoki, rzuty piłką palantową itp.). Olimpiada Sportowa rozpoczęła się 1 lipca i trwać będzie do 5 sierpnia. Zakończy ją (5-8 sierpnia) finał w Kolbudach, podczas którego o pierwszeństwo walczyć będzie 5 drużyn. Nagrodą główną jest wycieczka do Aqua Parku. Ponadto wójt gminy dla zdobywców II i III miejsca ufunduje sprzęt sportowy.
Oprócz zajęć w ramach Olimpiady Sportowej cała młodzież może korzystać z Stanicy Wodnej, gdzie nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy. Będą także dyskoteki i tak jak obiecywaliśmy - podkreśla Jacek Szmyt - więcej wycieczek do Aqua Parku, na które trzeba zapisywać się u swoich instruktorów sportowych. Młodzież może także korzystać z siłowni i kortów tenisowych (Kolbudy, stadion, ul. Polna). Organizowana jest także grupa jeździecka przy Klubie Jeździeckim w Lublewie.
Dodatkowe informacje o tegorocznej akcji letniej uzyskać można u kierownika Referatu Kultury i Rekreacji Jacka Szmyta (tel. 682 72 88) oraz Piotra Sochowskiego (tel. 682 76 66).

 

 

29 czerwca 2003, Ada Starzyk-Bałecka, Gazeta Kolbudzka

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL