Pogoda Kolbudy z serwisu
»

III Gminny Przegląd Teatrzyków

28 kwietnia 2003 roku już po raz trzeci Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie we współpracy z Referatem Kultury i Rekreacji Urzędu Gminy zorganizował III Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych.
Uczestniczyły w nim wszystkie placówki szkolne z naszej gminy. Zespoły teatralne prezentowały się w dwóch kategoriach: kategoria I - klasy I-III, kategoria II - klasy IV-VI.
W kategorii klas młodszych zwyciężył ZKiW w Lublewie, którego uczniowie zaprezentowali "Calineczkę" J. CH. Andersena. II miejsce zajęła klasa III z ZKPiG w Kolbudach, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Buszkowach. W kategorii klas starszych I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pręgowie, za nowatorskie i profesjonalne przedstawienie "Świtezianki". Na II miejscu znaleźli się uczniowie z ZKiW w Bielkówku, a III przypadło sześcioklasistom z ZKPiG w Kolbudach. Zdaniem jury wszystkie grupy teatralne z roku na rok prezentują wyższy poziom. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli edukacja teatralna w naszej gminie rozwija się.

 

 

29 czerwca 2003, Irena Głomska, Gazeta Kolbudzka
 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL