Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2005

Gwiazdy Europy

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kolbudy pojechała do Uffenheim w niemieckiej Bawarii

Fermata bez granic

Gwiazdą VII Festiwalu Pianistycznego "Fermata" i Pomorskich Warsztatów Pianistycznych będzie Cyprien Katsaris, światowej sławy pianista z Grecji. Artysta wystąpi charytatywnie.

Kwartet na skrzypce i talent

Szkolny kwartet smyczkowy z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach szybko robi postępy.

Aktorskie eksperymenty

Trwają przygotowania do Festiwalu Teatrów Poszukujących Enklawa 2005, który rozpocznie się w Kolbudach 12 maja

Balet w Kolbudach

Do kolbudzkiego Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego zawitali uczniowie gdańskiej szkoły baletowej. Koncert "Paczka i puenty - baletowe tajemnice" z zapartym tchem oglądali uczniowie szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klasy gimnazjum.

Sztukmistrz z Łapina

Paweł Kitowski z Łapina mówi, że sztuką interesuje się od zawsze. Debiutanckie obrazy wyszły spod jego pędzla w czasach szkolnych. Chociaż malarstwu jest wierny do dziś, równie często opisuje otaczający Świat przez rzeźbę.

Zagrała Chopina

Marta Żak, jedna z najbardziej utalentowanych uczennic kolbudzkiej szkoły muzycznej, zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Antoninie

Lepiej niż przed rokiem

Druga edycja Przeglądu Filmów Niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd" przeszła już do historii. Impreza organizowana przez Urząd Gminy w Kolbudach okazała się sukcesem. Zarówno artystycznym, jak i organizacyjnym.

Nagrodzeni niezależni

Wieczorem w Hollywood rozdawano Oskary. W tym samym czasie blisko 150 widzów II Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnych w Kolbudach nie narzekało na nudę. Sala żywo reagowała na wydarzenia na ekranie. Były sceny wywołujące salwy śmiechu. Były budzące obrzydzenie - "wybuczane" przez publiczność.

Cantate Deo

Zespół Cantate Deo zapewnia oprawę muzyczną nabożeństwom w kościele pw. Bożego Ciała w Pręgowie. Grupa powstała przed rokiem. Opiekunem muzyków jest ksiądz Zygmunt Słomski.

Piękno po kaszubsku

W Wiejskim Domu Kultury w Pręgowie odbyło się comiesięczne spotkanie Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Tym razem, ze względu na Wielki Post, zamiast tradycyjnego występu zespołu muzycznego, organizatorzy przygotowali prezentację prac twórców ludowych

Kaszubska Pasja

Takiego koncertu jeszcze nie było! W kościele pw. św. Floriana w Kolbudach ponad sto osób, z pięciu połączonych chórów, śpiewało Pierszô Kaszbëskô Pasję wg. Ewangelii św. Marka.

Cenny dar Fermaty

Kolbudzka szkoła muzyczna wzbogaciła się o wspaniały instrument. Stowarzyszenie na rzecz promocji Pomorza "Fermata" przekazało na rzecz tej placówki odrestaurowane pianino.

Niezależni na start

W dniach 26-27 lutego odbędzie się II Przegląd Filmów Niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd". W tegorocznej edycji przeglądu nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: dokument, fabuła i impresja.

Dzień patrona w ZKPiG w Kolbudach

W ostatni piątek przed feriami uczniowie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach uroczyście obchodzili dzień patrona szkoły, Mariusza Zaruskiego.

Młodzi (nie)zależni

Trwają przygotowania do II Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Niezależnych "Tam, gdzie nie ma gwiazd" w Kolbudach. Impreza odbędzie się 26 i 27 lutego.

Im-puls na fali

Zespół muzyczny Im-puls z Kolbud rozwija się z miesiąca na miesiąc. Instruktorem i gitarzystą jest Jacek Szmyt, kierownik referatu kultury UG.

Musica Mores Confirmat

Święto Trzech króli w kolbudzkim kościele p.w. św. Floriana miało charakter wy-jatkowy. To właśnie w ten dzień, 6 stycznia, mury kościoła rozbrzmiały wspaniałą muzyką. Koncert Musica Mores Confirmat zgromadził w murach kolbudzkiej świątyni prawdziwe tłumy.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL