Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2007

Fascynująca podróż w przeszłość

Niecodzienną wystawę można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolbudach - uczniowie pięciu miejscowych szkół zaprezentowali historie swoich rodzin, zdjęcia przodków oraz przedmioty używane sto i więcej lat temu. Stare sprzęty gospodarstwa domowego budzą podziw. Są podręczniki szkolne pradziadka sprzed 102 lat, żelazka z duszą, maglownice, heble, kołowrotki, maselnice itp.

Jubileusz chóru Camerata Santa Cecilia

Kolbudzki chór Camerata Santa Cecilia obchodzi pięciolecie swojej działalności. Przez ten czas kolbudzcy artyści wystąpili z kilkudziesięcioma koncertami zarówno w Polsce, jak też i poza granicami kraju.

Idziemy razem europejską drogą

Z dr Leszkiem Grombalą, wójtem gminy Kolbudy, rozmawia Jacek Grąziewicz

Uratują czternastowieczny kościół

Półkoliste zwieńczenie stropu, identyczne jak w XIV wieku, będzie wkrótce ozdobą zabytkowego kościoła parafialnego w Pręgowie. Rada Gminy Kolbudy przekazała na remont 74 tys. zł

Gminny Ośrodek Kultury do remontu

Gminny Ośrodek Kultury w Kolbudach ma zostać przebudowany. Przynajmniej takie są plany Jacka Szmyta, kierownika Referatu Kultury i Sportu Urzędu Gminy. Projekt modernizacji jest już prawie gotowy. Najwięcej pracy będzie z przystosowaniem sali widowiskowej GOK do występów teatralnych.

Stare Smoki czują bluesa

Stare Smoki, bluesowy zespół, składający się z mieszkańców gminy Kolbudy, zyskuje coraz większe uznanie widowni. Na razie koncertuje podczas gminnej imprez kulturalnych

Najlepszy Dżem

Wyjątkowo niesprzyjająca aura nie przeszkodziła mieszkańcom gminy Kolbudy w gorącym powitaniu lata. Niewątpliwie duży w tym udział zespołu Dżem, przy muzyce którego doskonale bawili się zarówno młodsi, jak i trochę starsi mieszkańcy naszej gminy.

Nuty w ujeżdżalni koni

IX Festiwal Pianistyczny Fermata 2007 Koncert Aquilesa Delle Vigne z Belgii zainaugurował IX Festiwal Pianistyczny Fermata 2007 w Lublewie. Publiczność długo oklaskiwała artystę, domagając się bisów. Najbardziej zasłuchana była młodzież, biorąca udział w warsztatach pianistycznych towarzyszących imprezie.

Mokry Dżem na powitanie lata

Gminny festyn Powitanie Lata w Kolbudach, w pamięci mieszkańców zapisze się jako deszczowy. Lało co pół godziny. Pod koniec występu Krzysztof Daukszewicza rozszalała burza

Gminny konkurs wokalny

Gromkie owacje dostali uczestnicy gminnego konkursu piosenki, zorganizowanego 13 czerwca w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Najmłodsi śpiewali piosenki dziecięce, starsi popularne przeboje.

Dzień Polski w Uffenheim

Dzień Polski na długo pozostanie w pamięci mieszkańców bawarskiego miasta Uffenheim. Polska muzyka, jedzenie i napitki, a także ponad stuosobowa grupa mieszkańców gminy Kolbudy sprawiły, że partnerstwo Kolbud i Uffenheim stało się jeszcze bliższe.

Niemiec, Polak, Francuz - Europejczyk

Ze Stanisławem Grochockim, przewodniczącym Rady Gminy Kolbudy, o współpracy z miastem Uffenheim w Dolnej Frankonii w Niemczech, rozmawia Wawrzyniec Rozenberg.

Ostatnia stacja - złomowisko

Niemal 300 kilogramów, czyli 3 lub 4 stacje skradzione nocą z 20 na 21 stycznia w Pręgowie drogi krzyżowej, odnaleziono na złomowcu w Gdańsku. Mosiężne płaskorzeźby przedstawiające mękę Chrystusa złodzieje pocięli i sprzedali za ponad 2000 zł. Policja wciąż poszukuje pozostałej części łupu - koło 600 kilogramów mosiądzu.

Złodzieje zrabowali... drogę krzyżową

Wierni z parafii pw. Bożego Ciała w Pręgowie są w szoku. Przypuszczalnie nocą z soboty na niedzielę, z dziewięciu stacji drogi krzyżowej przy ich kościele zniknęły mosiężne płaskorzeźby przedstawiające mękę Chrystusa. Tablice prawdopodobnie ukradli złomiarze.

XV Finał WOŚP

Już po raz piętnasty grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do finałowego koncertu Orkiestry - podobnie jak w ubiegłym roku - przyłączyły się także Kolbudy. Wolontariuszom z naszej gminy do puszek udało się zebrać ponad 10 tys. zł.

Wykorzystana szansa Darii

Daria Zaradkiewicz, dwudziestolatka z Kolbud, zwyciężyła w ostatniej edycji telewizyjnej Szansy na sukces. Podobnie jak inni uczestnicy programu, zaśpiewała piosenkę Grzegorza Turnaua.

Szansa na sukces Darii

Daria Zaradkiewicz, młoda piosenkarka z Kolbud, ma na koncie wiele sukcesów scenicznych. W najbliższą niedzielę będzie można obejrzeć ją w popularnym programie telewizyjnym "Szansa na sukces".

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL