Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2008

Wiejska Kongresowa

Kolbudy to jedyna wieś w Polsce posiadająca własne, w pełni profesjonalne studio nagrań i salę widowiskową. Na remont obiektu przy ul. Staromłyńskiej wydano, bagatela - milion zł. Z ciekawostek - wszystko, co dzieje się na estradzie, może zostać nagrane na płytę DVD, ustawienie głośników zapewnia najczystszy dźwięk, oświetlenie składa się z 24 lamp, a z sufitu wysuwa się... ekran kinowy.

Dom Kultury w nowej szacie

Zakończyły się wielomiesięczne prace związane z gruntowną modernizacją kolbudzkiego Domu Kultury. Sala zmieniła się nie do poznania, a jej funkcjonalność mieszkańcy gminy będą mieli okazję podziwiać już podczas dwóch koncertów zorganizowanych z okazji ponownego otwarcia sali. W listopadzie Kolbudy odwiedzą Grażyna Łobaszewska (sobota, 8 listopada, godz. 18.30) oraz legenda polskiego punk rocka, zespół KSU (sobota, 15 listopada, godz. 20.30).

Największa jest miłość

Wzruszające chwile przeżyli wszyscy ci, którzy zdecydowali się przybyć do kościoła pw. Św. Floriana w Kolbudach na zorganizowany z okazji Dnia Papieskiego koncert "Największa jest miłość". Występy artystów - najlepszych polskich muzyków jazzowych, którym towarzyszył chór Camerata Santa Cecilia - wzruszającymi wspomnieniami związanymi z Janem Pawłem II uzupełniał duszpasterz środowisk twórczych ks. Krzysztof Niedałtowski.

Poznajmy swoje losy

Tworzymy przyszłość, pamiętając o przeszłości - pod takim hasłem odbędzie się konkurs wiedzy o dziejach gminy Kolbudy, którego organizatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Niezapomniany koncert dedykowany Janowi Pawłowi II

Dla wszystkich, którzy przyszli do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na dedykowany Janowi Pawłowi II koncert "Najważniejsza jest Miłość", był to niezapomniany wieczór. Wydarzenie najwyższej artystycznej rangi splotło się, bowiem ze wspominaniem zmarłego przed trzema laty Ojca Świętego. W takim połączeniu o wzruszenie naprawdę nietrudno...

Arcydzieła czekają na swoich odkrywców

Przez setki lat trwały w ukryciu, a o ich istnieniu można było, co najwyżej spektakulować. Swoje piękno ukazały dopiero niedawno, podczas robót konserwatorskich. Gotyckie freski, bo o nich tu mowa, zachwycają na razie nielicznych. Wrótce jednak mogą się stać magnesem przyciągającym do kościoła Bożego Ciała w Pregowie setki turystów.

Koncert "Największa jest Miłość"

Już 12 października, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, z koncertem w Kolbudzkim kościele pw. św. Floriana wystąpią znani muzycy jazzowi oraz Chór Gminy Kolbudy, Camerata Santa Cecilia.

Wiele głosów dla Papieża

Już wkrótce, 12 października, w całym kraju świętowany będzie kolejny Dzień Papieski. W tym roku, ze względu na 30. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, będzie miał on wymiar szczególny.

Spotkania z teatrem

Grupa Nieformalna KK serdecznie zaprasza na: "Spotkania z teatrem" od kuchni! W październiku rozpoczynamy realizację projektu, którego celem jest zbliżenia i aktywizacja dorosłych mieszkańców gminy Kolbudy poprzez działania teatralne. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych oraz w tworzeniu przedstawienia.

Nasze Powitanie Lata 2008

Tradycją kolbudzkich festynów gminnych staje się już to, że pogoda nie rozpieszcza ich uczestników. Na szczęście mieszkańcy gminy Kolbudy potrafi ą się również doskonale bawić w strugach padającego deszczu.

Nowa sala z multimedialnymi bajerami w ośrodku kultury

W Kolbudach powstaje najlepiej wyposażona sala widowiskowa w powiecie gdańskim. Na przebudowę mocno zniszczonej sceny Gminnego Ośrodka Kultury samorząd przeznaczył milion zł.

Aneta Czepek: matka i artystka

Wywiad z Anetą Czepek, malarką z Bąkowa w gminie Kolbudy, o macierzyństwie i sztuce.

Piszczałki dadzą głos

Nie lada atrakcja czeka w sierpniu miłośników dobrej muzyki. W cztery niedzielne popołudnia, w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach będzie można posłuchać wirtuozów gry na organach.

Festiwal, który wspiera młode talenty

Tegoroczna "Fermata" to dziesiąta edycja Festiwalu Pianistycznego, który odbywał się tradycyjnie w Kolbudach, ale w tym roku już także w Gdańsku. Zdarzyło się wiele atrakcyjnych imprez, między innymi koncert Diny Joffe wraz z Filharmonią Bałtycką, show Waldemara Malickiego czy recital fortepianowy Bogdana Czapiewskiego.

Stachurski jak magnes

Nawracający deszcz nie przeszkodził w udanym powitaniu lata w Kolbudach. Na festynie gminnym było hucznie i tłumnie, głównie za sprawą gwiazdy wieczoru, Jacka Stachursky'ego. Chętni do wysłuchania jego koncertu - jak można się było przekonać po tablicach rejestracyjnych parkujących samochodów - ściągnęli z najdalszych zakątków Pomorza.

Święto melomanów

Już 5 lipca zabrzmiały pierwsze akordy Festiwalu Pianistycznego Fermata 2008. Tegoroczna edycja ma charakter szczególny - jubileuszowy. Wirtuozów fortepianu, młodzi pianiści i melomani będą mogli podziwiać już X raz. Gwiazdami festiwalu będą Dina Joffe, Viera Nossina, Salvatore Spano, Zbigniew Raubo oraz Waldemar Wojtal.

W dobrym tonie u Czechów

Z kolejnego tournee wrócił Chór Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia. Tym razem śpiewacy zaprezentowali swój talent u naszych południowych sąsiadów - Czechów.

Wychowanie przez scenę

Najmłodsi ze wszystkich sześciu przedszkoli gminy Kolbudy wzięli udział w przeglądzie teatrzyków dziecięcych. Nie przyznawano miejsc, ani nagród. Liczyła się jedynie radość z występu na scenie

Cmentarzysko pod posadzką zabytkowego kościoła

Gdyby mury starych świątyń mogły mówić, zapewne więcej wiedzielibyśmy o dawnych mieszkańcach Pomorza. Wierni parafii pw. Bożego Ciała w Pręgowie nie zdawali sobie sprawy, że uczestnicząc w mszy świętej stoją na... cmentarzysku znajdującym się pod posadzką.

Zaśpiewa Stachursky

Gwiazdą tegorocznego festynu Powitanie Lata - który odbędzie się w sobotę, 28 czerwca - będzie Jacek Stachursky.

Warsztaty plastyczne

W ZKiW Lublewo odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Było to niezwykłe popołudnie, bowiem w szkole spotkały się dzieci, rodzice, babcie oraz nauczyciele. Wszyscy przy dźwiękach skocznej wielkanocnej pioseneczki wykonali fantazyjne i oryginalne prace plastyczne. Dzieci z upodobaniem tworzyły kolorowe pisanki, koszyczki, zajączki i kurczaczki

Ratują zabytkowe kościoły

Trwa realizacja planu ratowania zabytkowych kościołów w gminie Kolbudy. Radni w budżecie samorządu przeznaczyli na ten cel 60 tysięcy zł.

Graliśmy z głową

Już po raz szesnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji po raz trzeci z rzędu przyłączyła się także gmina Kolbudy. Udało się zebrać ponad 13 tys. zł.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL