Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2010

Agrafka Muzyczna

W dniach 12-24 października 2010 roku, w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą, odbywały się Muzyczne Warsztaty Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej.

Konkursy dla najmłodszych

Tradycyjnie pod koniec roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach wraz z Referatem Kultury i Rekreacji UG Kolbudy zorganizowała IX Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.

Warsztaty komiksowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kolbudach zorganizowała warsztaty komiksowe dla uczestników dwóch kolejnych edycji wojewódzkich konkursów plastycznych, których celem była adaptacja komiksowa znanych baśni i wierszy.

Blues w Kolbudach

Miłośnicy Bluesa po raz kolejny mogą czuć się usatysfakcjonowani. W Domu Kultury w Kolbudach gościła, bowiem prawdziwa tego gatunku muzyki, czyli zespół Cree z energetycznym wokalistą Sebastianem Riedlem na czele. Jako suport wystąpił natomiast zespół Yellow Cab.

Powitanie lata 2010

Bezchmurne niebo i wyjątkowo bogaty program przyciągnęły na festyn Powitanie Lata 2010 kilka tysięcy mieszkańców Kolbud i okolicznych gmin. Festyn dla dzieci (zorganizowany przez Sołectwo Kolbudy), pokazy tańca towarzyskiego, czy koncert zespołu TKM oklaskiwały prawdziwe tłumy.

Niewiele za nami, wiele przed nami

Rozmowa z Kazikiem Staszewskim, liderem zespołu Kult, wokalistą i saksofonistą.

Od rymowanki do gwiazdorstwa

Rozmowa z raperem Jackiem "Mezo" Mejerem - autorem wielu przebojów, m.in. "Sacrum", "Nikt nie kocha Meza", "Opluj.pl", "Byłaś serca biciem".

Sukces fonograficzny

Chór Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia wydał płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki. - Nagranie i wydanie tego materiału jest naszym największyn sukcesem, nie licząc nagród zdobywanych na festiwalach i przeglądach - mówi Tatiana Adamkowicz, dyrygent chóru. - Okazało się, że kilka lat ciężkiej pracy nie poszło na marne!

Jazz, blues i hip-hop

W ciągu ostatnich tygodni kolbudzki Dom Kultury odwiedziły gwiazdy jazzu, bluea i hip-hopu. Za każdym razem salę koncertową Domu Kultury wypełniały prawdziwe tłumy. I każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspaniały popis jazzowej gry na perkusji dał Clarence Penn. Miłośników bluesa w lata młodości zabrała Martyna Jakubowicz. A dla młodzieży z kolbudzkich (i nie tylko) szkół koncertował Mezo.

Poświąteczne wspomnienia

Już po raz dziewiąty w Zespole Kształcenia i Wychowania w Lublewie został zorganizowany konkurs na najpiękniejszy symbol bożonarodzeniowy, czyli szopkę. W tym roku, po trzech latach przerwy, kiedy to oceniano pomysłowo wykonane drzewka bożonarodzeniowe, uczniom i ich rodzinom ponownie zaproponowano wykonanie szopki betlejemskiej. Adresatami prac konstrukcyjno-plastycznych były całe rodziny.

Orkiestra znów zagrała

Kolejny XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Grano w Londynie, Rzymie, Nowym Jorku, Paryżu, Warszawie... i w Kolbudach. Dlatego nikogo nie zdziwiło hasło „Gramy już na całym świecie i w Kolbudach też”.

Dzieci w konkursowych szrankach

W organizowanym już po raz ósmy przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Referat Kultury Urzędu Gminy w Kolbudach konkursie recytatorskim wzięło udział 26 uczestników, laureatów eliminacji przeprowadzonych w szkołach podstawowych.

Nagroda Skra Ormuzdowa dla społecznika

Znany kolekcjoner Szczepan Czerwiński z Pręgowa otrzymał prestiżową nagrodę, zwaną Skrą Ormuzdową. Kolegium oraz zespół redakcyjny miesięcznika Pomerania, którzy przyznają to odznaczenie, docenili zaangażowanie laureata w propagowanie kultury kaszubskiej.

Czas intensywnej pracy

Członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Kolbudach podsumowali miniony rok i przyjęli plan działania na najbliższe miesiące. - Będziemy pracować równie intensywnie, jak dotychczas - zapowiada prezes oddziału, Jerzy Kreft. - Chcemy realizować przedsięwzięcia, które mają już swoją tradycję, choć nie brakuje nam nowych pomysłów.

Nagroda dla chóru

Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" dołączył do grona laureatów nagrody Pro Ecclesia et Populo. Zespół otrzymał ją za udział w życiu muzycznym i kulturalnym regionu gdańskiego, szerzenie kultury śpiewaczej, koncerty w Polsce i poza jej granicami.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL