Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2011

Orkiestra znów zagra

8 stycznia 2012 odbędzie się jubileuszowy 20. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym razem Orkiesta zagra pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą"

Czapki z głów!

Koncert „Secretly” - muzyki Petera Gabriela w wykonaniu Krystyny Stańko Koncert odbędzie się w dniu 30 grudnia 2011 (piątek) o godzinie 20.00, w sali Domu Kultury w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1. Wstęp bezpłatny. Wpuszczamy do wypełnienia sali! Zapraszamy!

Camerata Santa Cecilia w Polskim Radiu

Nagrana przez Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia", płyta z pieśniami Stanisława Moniuszki doczekała się prezentacji na antenie I Programu Polskiego Radia.

Zachwyciła Japończyków

Z pianistką Dominiką Glapiak, o jej sukcesie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Japonii, rozmawia Marek Adamkowicz.

Pierwszy Gminny Konkurs Muzyki Szantowej

W wypełnionej do ostatniego miejsca sali kolbudzkiego Domu Kultury, odbył się I Gminny Konkurs Muzyki Szantowej Do Re Mi Na Fali. Gościem specjalnym był Mateusz Kusznierewicz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w żeglarstwie.

KomuKulturka na scenie Teatru Polonia w Warszawie

W sobotni wieczór 29 października 2011 roku w warszawskim Teatrze Polonia Krystyna Janda wcieliła się w rolę sfrustrowanej Shirley już po raz siedemsetny! Hit sceniczny został jednak odegrany w nietypowy sposób, gdyż pierwszy akt znakomita aktorka oddała do dyspozycji widzom. A wszystko z okazji szóstej rocznicy otwarcia Teatru Polonia.

Gwiazdy w Kolbudach

W najbliższych tygodniach po wakacyjnej przerwie ożyje sala Koncertowa Domu Kultury w Kolbudach. Już 18 września o godz. 17.00 odbędzie się koncert z cyklu "Najpiękniejsze piosenki", natomiast 24 września o godz. 20:00 z koncertem wystąpi legendarna grupa Acid Drinkers.

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Kolbudy 2011

W sierpniu czeka nas IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego organizowanego pod patronatem UG Kolbudy i kolbudzkiej parafii. Koncerty organowe z udziałem krajowych i zagranicznych gwiazd odbędą się 7 sierpnia, 14 sierpnia, 21 i 28 sierpnia (cztery kolejne niedziele sierpnia) w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach o godzinie 17.30. Wszystkie koncerty poprowadzi Dariusz Tylza. Na koncerty wstęp wolny!

Wikingowie i Kaszubi na jednej fotografii

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na wernisaż multimedialnej wystawy „ostańce próśb”, poświęconej kaszubskim kapliczkom oraz norweskim kościołom słupowym stavkirke i islandzkim kościółkom farmerskim. Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca 2011 r. o godz. 12.00, w Domu Kultury w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1.

Zapach Lata

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na imprezę Zapach lata, która odbędzie 4 czerwca (w sobotę) o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Kolbudach. W programie recital Piotra Ulatowskiego, wernisaż dzieci i młodzieży z Studia Ekspresji Twórczej i Fundacji Horyzonty Sztuki, projekcja filmu krótkometrażowego „Laleczki”.

Festiwal „ReFermata Kolbudy 2011”

Festiwal „ReFermata Kolbudy 2011” jest następstwem zainaugurowanych w 1999 roku Pomorskich Warsztatów Pianistycznych „Fermata”. Zainicjowała go grupa ludzi, połączonych wspólną potrzebą sięgania po inspirację tego rodzaju sztuką. Będzie trwał od 24 maja do 12 czerwca. Dotychczasowe edycje Festiwalu pozwoliły melomanom podziwiać kunszt, talent i dorobek artystyczny pianistów reprezentujących kilka pokoleń laureatów Konkursów Chopinowskich, a także wielu wybitnych muzyków prezentujących różne kręgi kulturowe, i występujących na scenach całego świata

Dotacje na zabytki

Podczas VI sesji Rady Gminy Kolbudy podjęto 12 uchwał. Radni zadecydowali m.in. o udzieleniu dotacji na prace konserwatorskie w zabytkowych kościołach w Pręgowie i Czapielsku.Już od wielu lat tradycją stało się, że z gminnego budżetu wspierane są najcenniejsze zabytki znajdujące się na terenie naszej gminy.

Koncert i wernisaż

W Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się wernisaż oraz koncert dzieci i młodzieży m.in. z terenu Gminy Kolbudy - „LIBRETTO”. Impreza, która odbywała się pod patronatem Urzędu Gminy w Kolbudach, przygotowana została przez Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej, Fundację Horyzonty Sztuki oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.

Barwy Niderlandów

Heyn van Loveren jest Holendrem, który osiadł w powiecie gdańskim. Jego wielką pasją jest malarstwo. Zainteresowanie sztuką odziedziczył po przodkach. Artystyczne ciągoty zdradzał jego ojciec i dziadek. Nic więc dziwnego, że już w dzieciństwie Heyn chętnie sięgał po farby lub kredki.

Koncert GG Amos

11 marca 2011 w kolbudzkim Domu Kultury odbył się koncert, pochodzącej z San Francisco amerykańskiej gitarzystki i wokalistki - GG Amos. Muzyka, jaką wykonuje GG Amos określa się mianem West Coast Bluesa. Jest to mieszanka Bluesa, Soulu oraz Funk Jazzu.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL