Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2012

Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Kolędników

Dobiega końca „ Organizacja Orszaku Kolędników poprzedzona otwartymi warsztatami dla mieszkańców gminy Kolbudy” realizowana przez Stowarzyszenie KomuKulturka w ramach zadania publicznego. Grupa kolędnicza złożona z dorosłych, młodzieży i dzieci podzieli się efektami pracy warsztatowej oraz życzeniami noworocznymi 30 grudnia po wieczornych mszach świętych na placach przykościelnych w Kolbudach oraz Pręgowie. Zapraszamy na krótki spektakl uliczny nawiązujący do tradycji chodzenia z kolędą.

Sweet Noyse w Czapielsku

Sweet Noyse jest ostatnią odsłoną cyklu koncertów "Młoda Muzyka Dawna" odbywających się na terenie gminy Kolbudy. Wydarzenie to odbyło się 22.12.2012r. w kościele pw. Św. Mikołaja w Czapielsku

Relacja z XI Konkursu Recytatorskiego oraz XI Konkursu Plastycznego

W dniu 21 listopada 2012 r. rozstrzygnięto dwa konkursy gminne skierowane do młodszych dzieci. W jedenastym już konkursie recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Referat Kultury Urzędu Gminy w Kolbudach wzięło udział 29 uczestników, laureatów eliminacji przeprowadzonych w szkołach podstawowych. Wiele prac napłynęło natomiast na XI Konkurs Plastyczny. Więcej informacji w artykule.

Zaproszenie na otwarte warsztaty teatralne i plastyczne

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Komukulturka" mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Kolbudy do wzięcia udziału w otwartych warsztatach teatralnych i plastycznych dla kolędników. Zajęcia są bezpłatne. Realizację zadania sfinansowano ze środków gminy Kolbudy

Społeczność PaT w Kolbudach działa!

O programie PaT w Kolbudach najgłośniej było w maju. Ostatnio sprawa ucichła, ale to nie znaczy, że grupa przestała działać. Wręcz przeciwnie! Zapraszamy do zapoznania się z planem działania społeczności PaT w Kolbudach najbliższe dwa miesiące.

Gminne Andrzejki z Andrzejem Rosiewiczem

W dniu 01.12.2012r. o godz. 19.00 na sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy mieszkańcy gminy Kolbudy mogli wziąć udział w koncercie jednej z największych gwiazd w historii polskiej muzyki rozrywkowej - Andrzej Rosiewicz. Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia.

Gwiazdy zaśpiewały Grechutę w Kolbudach

W piatek 23 listopada o godz. 20.00 w Sali Koncertowej przy ul. Staromłyńskiej 1 odbył się niezwykły koncert. Zespół PLATEAU zagrał materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta", a towarzyszyli im zaproszeni przez nich goście: Martyna Jakubowicz, Marek Jackowski (ex. Maanam i Anawa). Mieszkańcy gminy Kolbudy mieli okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie 80 miast- w Polsce, USA i Kanadzie - przy niezmiennie pełnych salach...

Martyna Jakubowicz zaśpiewała w Kolbudach

W piatek 23 listopada o godz. 20.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy przy ul. Staromłyńskiej 1 odbył się niezwykły koncert. Zespół PLATEAU zagrał materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta". Pierwszym z gości zespołu była Martyna Jakubowicz.

Marek Jackowski wystąpił w Kolbudach

W piatek 23 listopada o godz. 20.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy przy ul. Staromłyńskiej 1 odbył się niezwykły koncert. Zespół PLATEAU zagrał materiał ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta". Drugim gościem zespołu był Marek Jackowski.

Uczniowie zaśpiewali szanty!

W dniu 17.11.2012r. odbył się II Konkurs Szantowy "Do Re Mi na Fali". Wzięło w nim udział 17 wykonawców reprezentujących młodzież z terenu gminy Kolbudy. Wydarzenie zwieńczył koncert legendarnego polskiego zespołu szantowego - Atlantyda. Lista nagrodzonych osób znajduje się w artykule, zdjęcia z konkursu oraz koncertu znaleźć można natomiast w fotogalerii.

Koncert zespołu Atlantyda w ramach II Konkursu Szantowego w Kolbudach "Do Re Mi na Fali"

Koncert odbył się w dniu 17.11.2012r. na sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w ramach II Konkursu Szantowego "Do Re Mi na Fali". Jest to jeden z najlepszych polskich zespołów szantowych. Wójt Gminy Kolbudy Pan Leszek Grombala wręczył też tego dnia patenty żeglarskie.

Diox & The Returners i Akus Cru

Koncert odbył się 15.11.2012r. o godz. 9.30 w sali koncertowej UG Kolbudy Była to impreza zamknięta finansowana ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach programu profilaktyki dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

XI Gminny Konkurs Recytatorski i Plastyczny

Wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kolbudach zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursach - recytatorskim i plastycznym, które odbędą się 21.11.2012r. o godz. 10.00 w sali koncertowej UG Kolbudy. W konkursie recytatorskim mogą wziąć udział uczniowie klas I - III, w konkursie plastycznym dzieci do lat 12.

II Konkurs Szantowy- zaproszenie do udziału

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do zgłaszania udziałiu w II Konkursie Szantowym, który odbędzie się 17-go listopada 2012r. w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu 11.11.2012r. na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości organizowane przez Urząd Gminy Kolbudy, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach oraz Chór "Camerata Santa Cecilia". Więcej informacji po kliknięciu w artykuł.

Kolbudzka Jesień Kulturalna

Następny miesiąc będzie obfitował w wydarzenia kulturalne, które są efektami współpracy Referatu Kultury z innymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi. Zapewniamy państwa, że nie będzie to szara jesień ale czas pełen barw i kulturalnego życia. Zapraszamy na salę koncertową Urzędu Gminy Kolbudy!

"Poznaj organizacje pozarządowe" - finał projektu "Wespól w zespół"

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Komukulturka było organizatorem "Poznaj organizacje pozarządowe" podsumowujące projekt "Wespół w zespół" realizowanego w ramach projektu "Działaj Lokalnie", które odbyło się 27-go października w sali koncertowej UG Kolbudy

Koncert Fisz Emade Eprom

Koncert Fisz Emade Eprom, który odbył się 19.10.2012r. o godz. 20:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Zapraszamy do fotogalerii!

Kazik i El Dupa w Kolbudach

Koncert Kazik i El Dupa odbył się 12 października 2012 o godzinie 20.00 w sali koncertowej DK Kolbudy. Zapraszamy do fotogalerii gdzie znajdziecie Państwo zdjęcia z tego wydarzenia

Drezno - Miasto Muzyki

Koncert Drezno - Miasto Muzyki był drugą odsłoną cyklu koncertów, „młoda muzyka dawna”. Koncert odbył się 8 września o godz. 19:00 w kościele p.w. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie.

Dzień Amerykański w Kolbudach

W niedzielę 2 września na kolbudzkim Orliku przy ZKPiG odbył się Dzień Amerykanski z turniejem futbolu flagowego i wsparciem cheerleaderek Saberkittens Sopot oraz koncertem rockowym zespołu Woolly Hat.

Viva Corelli

Koncert Viva Corelli z cyklu młoda muzyka dawna odbył się 3 sierpnia 2012 o godz. 19:30 w kościele p.w. Bożego Ciała w Pręgowie. Organizatorem koncertu był Urząd Gminy Kolbudy.

Dofinansowanie na ratowanie zabytkowych kościołów

Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy” na posiedzeniu w dniu 11 czerwca 2012 r. dokonała oceny wniosków złożonych w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działań „Odnowa i rozwój wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Młoda Muzyka Dawna

"Młoda Muzyka Dawna" to cykl koncertów poświęcony muzyce dawnej od średniowiecza do klasycyzmu. Ideą cyklu jest ukazanie nowej, świeżej mowy muzyki dawnej w oparciu o praktykę historycznie poinformowaną oraz entuzjazm młodych artystów z kraju i z za granicy. Jednym z ważnych celów tego cyklu jest przybliżenie muzyki lokalnej społeczności. Gmina Kolbudy prężnie rozwija się pod względem ogólnego dostępu do kultury, lecz nadal brakuję koncertów muzyki "klasycznej" w miejscowościach innych niż Kolbudy. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Kolbudy 2012

W sierpniu i we wrześniu czeka nas kolejna, V edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego organizowanego pod patronatem UG Kolbudy i kolbudzkiej parafii. Koncerty organowe z udziałem krajowych i zagranicznych gwiazd odbędą się 12 sierpnia, 19 sierpnia, 26 sierpnia oraz 2 września (cztery kolejne niedziele sierpnia i września) w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach o godzinie 17.30. Kierownictwo artystyczne nad festiwalem sprawuje Małgorzata Klorek, a o przygotowanie organów dba Andrzej Ragan. Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

VII Przystanek PaT Lubliniec 2012

Grupa młodzieży z kolbudzkiego ZKPiG wzięła udział w VII Przystanku PaT, który odbył się w Lublińcu. Młodzież z całego kraju wzięła tam udział, m.in w zajęciach artystycznych, warsztatach i obejrzała ciekawe spektakle. A wszystko w ramach programu "Profilaktyka a Ty".

Metamorfozy - relacja z wernisażu

17 czerwca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się, dzięki wsparciu Urzędu Gminy Kolbudy, wernisaż prac plastycznych oraz projekcja amatorskiego filmu „Dziady II”, których twórcami są dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Studio Ekspresji Twórczej z Kowal.

Teatr w Lesie

W czasie wakacji (23 lipca - 6 sierpnia) na terenie gminy Kolbudy będą organizowane półkolonie teatralne "Teatr w Lesie" dla dzieci w wieku 10-15 lat. Organizatorem półkolonii jest Fundacja MI-RO-RO z Kolbud. Zajęcia są bezpłatne.

PaTosfera

PaTosfera to nowe działanie w programie PaT. Pomysł zrodził się na VI Przystanku PaT podczas projektu „Żywe obrazy”, kiedy to dwa tysiące uczestników Akcji przeszło ulicami Ostrołęki. Ostatecznie definiujemy PaTosferę jako spotkanie w działaniu społeczności PaT.

Pierwsza w kraju PaTosfera

W dniach 8-10 maja na terenie gminy Kolbudy po raz kolejny – lecz tym razem w zdecydowanie szerszej formie – zagościł program „Profilaktyka a Ty”.

Pieniądze na ratowanie pręgowskiej świątyni

44 tysiące złotych przeznaczyli radni gminy Kolbudy na remont kościoła pw. Bożego Ciała w Pręgowie. Za tę kwotę wzmocniona zostanie jedna ze ścian zabytkowej świątyni. Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy” przekazała 25 tys. zł na odrestaurowanie ambony oraz wejścia. To i tak kropla w morzu potrzeb zabytkowego obiektu z początków XII wieku. Najbardziej znaczące kwoty przekazują na ten cel parafianie, którzy dumni są z zabytkowego kościoła. Zbiórka odbywa się raz w miesiącu.

Refermata 2012

Już w maju na terenie gminy Kolbudy odbędzie się festiwal Refermata 2012. W tym roku w ramach festiwalu odbędą się cztery wyjątkowe koncerty, w których wystąpią zarówno zagraniczne gwiazdy jak i młodzi utalentowani muzycy. Festiwal otworzy koncert pt. "Dotyk Pasji" w wykonaniu Susany Mijangos (meksykańskiej sopranistki) oraz Piotra Słopeckiego (fortepian), który odbędzie się 13 maja o godz. 19.00 w kościele p.w. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie.

Koncert Leona Hendrixa

Już 25 maja o godz. 20.00 w sali koncertowej w Kolbudach wystąpi brat Jimiego Hendrixa, Leon Hendrix, który pojawi się w Polsce w ramach trasy The Tribute Tour 2012 poświęconej legendarnemu muzykowi.

Turbo w Kolbudach

Już 21 kwietnia o godz. 20.00 w sali koncertowej Domu Kultury w Kolbudach wystąpi legenda polskiego heavy metalu - zespół Turbo. Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Wówczas TURBO występowało jako kwartet, w którego skład weszli: Wojciech Sowula (voc.), Wojciech Hoffmann (git.), Henryk Tomczak (bas) i Wojciech Anioła (perk.). W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym, został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa "W środku tej ciszy" oraz "Byłem z tobą tyle lat" ukazały się na pierwszym singlu.

Młody Muzyk Roku

Siedmioro młodych muzyków będzie walczyć 4 kwietnia w finale konkursu Młody Muzyk Roku. Zwycięzca konkursu, współorganizowanego przez Ministerstwo Kultury, będzie reprezentował Polskę w Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu. Wśród finalistów znalazł się Maciej Kułakowski, 16 letni wiolonczelista z Kolbud.

Jazz w Kolbudach

Już 11 kwietnia o godzinie 20.00 w sali koncertowej w Kolbudach wystąpi międzynarodowy kwartet Dominika Bukowskiego, do którego zaprosił dwóch czołowych muzyków jazzowych z Finlandii: Ville Pynssi oraz wirtuoza saksofonu Joonatana Rautio.

Ostatni Koncert

W niedzielę po długiej chorobie zmarł Bogusław Mec - piosenkarz, kompozytor, malarz. Ostatni raz na scenie wystąpił 8 marca w Kolbudach podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

Gminne zespoły na scenie

Już 18 lutego (sobota) o godzinie 17:00 w sali koncertowej kolbudzkiego Domu Kultury wystąpią z koncertem 3 gminne zespoły: The End, Woolly, Bent Over.Woolly Hat to zespół rockowy składający się z młodych artystów z gminy Kolbudy. Grają razem od września 2010 roku. Do ich osiągnięć należy między innymi zajęcie pierwszego miejsca na drugim festiwalu piosenki angielskiej w Gdańsku. Mieliśmy okazję ich posłuchać podczas dwóch ostatnich finałów WOŚP w Kolbudach, oraz na festynie Powitanie Lata 2011. Są jedną z najbardziej obiecujących kapel naszej gminy..

Profilaktyka a Ty

Kolbudy to pierwsza gmina w województwie pomorskim, która po tczewskiej inauguracji programu "Profilaktyka a Ty" przeprowadziła działanie PaT. Skrót PaT pochodzi od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka

XX Finał WOŚP

Zagraliśmy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Kolbudzki XX Finał WOŚP udał się znakomicie dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób. 8 stycznia udało nam się zebrać blisko 15 tys. zł!!!

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL