Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Teatr w Lesie

 

W czasie wakacji (23 lipca - 6 sierpnia) na terenie gminy Kolbudy będą organizowane półkolonie teatralne "Teatr w Lesie" dla dzieci w wieku 10-15 lat. Ogranizatorem półkolonii jest Fundacja MI-RO-RO z Kolbud. Zajęcia są bezpłatne.

„Teatr w Lesie” to oferta półkolonii teatralnych dla dzieci z Gminy Kolbudy, realizowana w ramach programu „Lato w Teatrze” organizowanym przez Instytut Teatralny. Projekt odbywa się między 23 lipca a 6 sierpnia 2012 r., jego uczestnikami będą dzieci w wieku 10-15 lat uczęszczające do lokalnych szkół. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracować będą nad spektaklem, pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej. Podczas pracy warsztatowej poddana zostanie eksploracji teza, że las może stać się teatrem, a wydarzenia dziejące się naturalnie w lesie mogą stać się formą scenariusza. Wynikiem pracy twórczej będzie spektakl, który zaprezentowany zostanie w wybranej przestrzeni leśnej. Spektakl zostanie również zaprezentowany w Maratonie Lata w Teatrze odbywającym się w Teatrze Miniatura 13 sierpnia oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolbudach we wrześniu. Głównym celem warsztatów realizowanych w ramach tego projektu jest zapoznanie uczestników z językiem teatralnym, który stanie się formą artystycznego wyrażania siebie. Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć innowacyjnych metod teatralnych, stworzyć instrumenty elektroniczne, przygotować instalacje scenograficzne oraz zrealizować reportaż filmowy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Gminy Kolbudy.

Informacje i zapisy

Fundacja MI-RO-RO
email: miroro.kontakt@gmail.com
tel.: 798-244-904
internet: www.miroro.pl oraz teatrwlesie.blogspot.com

Organizatorzy:

Fundacja MI-RO-RO www.miroro.pl
Lato w Teatrze www.latowteatrze.pl
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
www.instytut-teatralny.pl
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego www.mkidn.gov.pl
Urząd Gminy Kolbudy www.kolbudy.pl

Patronat medialny:

Telewizja Teletronik www.teletronik.tv
 e-teatr.pl www.e-teatr.pl
 e-teatr.tv www.e-teatr.tv

 

 

 

Program Lato w Teatrze

 

Lato w Teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Tegoroczna piąta już edycja teatralnych półkolonii i warsztatów odbywa się między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej. W tym roku obok projektów teatralnych w ramach programu realizowane są także projekty taneczne we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Dwa tygodnie spędzone w teatrze są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się z doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni. Dzięki realizacji projektu Lato w teatrze teatr staje atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również podczas wakacji, zyskując sobie tym samym nowych widzów, którzy w ciągu sezonu często nie uczestniczą w życiu kulturalnym.

W tegorocznej edycji projektu biorą udział: Stowarzyszenie Teatr Okno w Białymstoku, Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Stacja Bukownica w Bukownicy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Stowarzyszenie In gremio w Gdyni, Centrum Kultury w Knurowie, Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej w Pietrzykowie, Fundacja MI-RO-RO w Kolbudach, Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie, TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi NOVA w Łośnie, Stowarzyszenie Teatralne CHOREA w Łodzi, Bydgoski Teatr Lalek Buratino w Małej Nieszawce, Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Teatralne Teatr Cinema w Michałowicach, Fundacja im. ks. Siemaszki - Centrum Edukacyjne Radosna Nowina w Piekarach, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin w Szamocinie, Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Teatr Baj Pomorski w Toruniu, Stowarzyszenie Teatr Wiczy w Toruniu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej Karpatka w Zawadce Rymanowskiej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Klub Kultury Falenica w Warszawie, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, HOBO Art Foundation w Warszawie, Stowarzyszenie Działań twórczych Republika Warszawa w Warszawie, Fundacja Artystyczna PERFORM w Warszawie, Stowarzyszenie Niezależna Manufaktura Taneczna we Wrocławiu, Towarzystwo Kultury Czynnej we Wrocławiu

 

 

12 czerwca 2012, UG Kolbudy
 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL