Pogoda Kolbudy z serwisu
»

PaTosfera

PaTosfera to nowe działanie w programie PaT. Pomysł zrodził się na VI Przystanku PaT podczas projektu „Żywe obrazy”, kiedy to dwa tysiące uczestników Akcji przeszło ulicami Ostrołęki.

Ostatecznie definiujemy PaTosferę jako spotkanie w działaniu społeczności PaT. Ta forma mieści się pomiędzy podstawowymi działaniami PaT/M i PaT/R (prowadzonymi wewnątrz budynków), a najwyższą poprzeczką czyli Przystankiem PaT. Od Przystanku różni się tym, że nie ma warsztatów i trwa zaledwie pół dnia (lub pół dnia i całą noc z czekaniem na świt). Pierwszą PaTosferę w kraju ambitnie przygotowywała Góra Kalwaria (dziękujemy za pomysłową inicjatywę koordynatorom i grupie PaT). Ostatecznie laury pierwszeństwa otrzymują Kolbudy. Gratulujemy!

Program PaTosfery w Kolbudach obejmował: hymn PaTu, „Belgijkę”, Lip Dub i animację taneczno-muzyczną autorstwa Michała Niewęgłowskiego „Czysta jazda”, która była specjalnym prezentem Impresariatu PaT. Integralną częścią PaTosfery był wieczór teatralny, podczas którego wystąpiły grupy ze Słupska i Gdyni (przygotowane przez ekspertów PaT – panie Tomku i pani Ireno – bardzo, bardzo dziękujemy!). Po spektaklach gości, kolbudzka grupa PaT wystawiła premierę „Sekretu”. Do Kolbud dotarli także PaTowicze i goście z Gdańska, Tczewa, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Pelplina i Przywidza. Zatem pierwsza w kraju PaTosfera gościła w województwie pomorskim. Brawo Pomorze!

 

 

 

27 maja 2012, www.pat.policja.gov.pl

 

 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL