Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Czapki z głów!

Koncert „Secretly” - muzyki Petera Gabriela w wykonaniu Krystyny Stańko

Koncert odbędzie się w dniu 30 grudnia 2011 (piątek) o godzinie 20.00, w sali Domu Kultury w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1. Wstęp bezpłatny. Wpuszczamy do wypełnienia sali! Zapraszamy!

Czapki z głów! Od tych słów zaczyna się recenzja najnowszego albumu Krystyny Stańko pt. „Secretly” w Jazz Forum, płyty ocenionej na 5 gwiazdek!!!
Wokalistka zafascynowana twórczością Petera Gabriela zaprosiła do współpracy znakomitych instrumentalistów: Dominik Bukowski [wibrafon, kalimba], Paul Rutschka [bass], Cezary Konrad [perkusja], Marcin Gawdzis [trąbka], Irek Wojtczak [klarnet basowy, flet, saksofon].

Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych, do których twórczość Petera Gabriela jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i towarzyszących jej artystów nadają jej szczególnej, jazzowej poetyckości, a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki. Podczas koncertów można usłyszeć ciekawe wersje : SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. „Secretly” jest rodzajem hołdu Krystyny Stańko dla wybitnego twórcy, którego trudno zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom. Takim artystą jest niewątpliwie Peter Gabriel!

Zespół koncertował już w wielu klubach jazzowych, ośrodkach kultury i na festiwalach, m.in. Jazz Od Nowa (Toruń), Jazz Contest (Tarnów), Jazz Jantar (Gdańsk), RCK (Kołobrzeg), Novum Jazz Festival (Łomża), Metropolia jest ok. (Gdynia), Jazzonalia (Konin) i wielu innych.
Publiczność przyjmuje ten projekt bardzo entuzjastycznie, a po koncertach ukazują się wspaniałe recenzje. Z pewnością warto usłyszeć ten koncert!
„Płyta nagrana z pomysłem, ze świeżym spojrzeniem. Ciekawe kompozycje znanego artysty, w świetnych jazzowych aranżacjach, wykonane przez skład fantastycznych muzyków. Coś zarówno dla fanów Krystyny Stańko, jak i Petera Gabriela. Polecamy!” - Roch Siciński Radio Jazz.15 grudnia 2011, UG Kolbudy


© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL