Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Dom Kultury jak nowy

Koncertami Grażyny Łobaszewskiej oraz punkrockowego zespołu KSU otwarty został nowy rozdział w działalności kolbudzkiego Domu Kultury.

- Mam nadzieję, że wyremontowany obiekt przez długie lata będzie służył mieszkańcom naszej gminy - mówił podczas uroczystego otwarcia Leszek Grombala, Wójt Gminy Kolbudy.

Bez przesady można powiedzieć, że ze starej sali kolbudzkiego Domu Kultury pozostały jedynie mury. Wnętrze budynku zmieniło się bowiem nie do poznania. Nowości widać na każdym kroku: zaczynając od aranżacji wnętrza, poprzez garderoby, a kończąc na lśniących łazienkach. Najważniejsze jest jednak to, czego nie widać gołym okiem. Dzięki przemyślanemu projektowi funkcjonalność sali jest wręcz niewiarogodna: można na niej organizować zarówno koncerty muzyki poważnej, jak i koncerty rockowe, przedstawienia teatralne, czy pokazy filmowe. A wszystko to na profesjonalnym poziomie, przy użyciu najnowocześniejszej aparatury technicznej.

- Nasza sala widowiskowa nie była remontowana przez wiele lat - powiedział Naszej Gminie Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy. - A dzisiaj możemy być z niej dumni. Jest bardzo dobrze wyposażona i wierzę, że przez długie lata będzie służyła miejscowym grupom artystycznym. Zamierzamy również organizować różne koncerty i konkursy.

W Sali mieści się ponad 200 miejsc siedzących. Natomiast po usunięciu krzesełek jej pojemność wzrasta ponad dwukrotnie.

O zaletach nowej Sali mieszkańcy gminy Kolbudy mogli przekonać się już dwukrotnie. Recital Grażyny Łobaszewskiej - przez wielu krytyków uważanej za największy talent wokalny w powojennej Polsce - był zwieńczeniem uroczystego otwarcia sali. A takie przeboje jak "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy" publiczność przyjęła owacją na stojąco. Nieco inna widownię zgromadził koncert punrockowego zespołu KSU. Chociaż w tym przypadku dominowała młodzież, to powspominać swoje młode lata przyszło również wielu z tych, którzy pamiętają początki zespołu obchodzącego w tym roku trzydziestolecie swojego istnienia. Zarówno młodzież szalejąca pod sceną, jak i ci, którzy stali w nieco dalszej odległości doskonale bawili się w rytm takich przebojów jak "Pod prąd", "Po drugiej stronie drzwi", "Za mgłą" czy wreszcie "Jabol punk".

- Staramy się trafiać w różne gusta muzyczne - mówi Leszek Grombala. - I dlatego już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na 22. stycznia na godz. 20.00 kiedy to w Kolbudach odbędzie się koncert gwiazdy światowego jazzu, Tima Hagansa.

Już 22 stycznia o godzinie 20. w Sali Domu Kultury w Kolbudach wystąpi gwiazda światowego jazzu, Tim Hagans. Muzyk ten bierze udział w nowym, bardzo ciekawym projekcie basisty Piotra Lemańczyka, wraz z perkusistą Kazimierzem Jonkiszem oraz wibrafonistą Dominikiem Bukowskim. Wstęp wolny! Jak zapewnił Leszek Grombala to nie koniec muzycznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Kolbud na 2009 rok. A o wszystkich imprezach będziemy Państwa informować na łamach Naszej Gminy.

 

 

 4 stycznia 2009,Nasza Gmina

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL