Pogoda Kolbudy z serwisu
»

IV Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Zorganizowany przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie oraz Referat Kultury I Rekreacji Urzędu Gminy odbył się 27 kwietnia 2004.

Zespoły teatralne prezentowały się w II kategoriach: klas młodszych I-III i starszych IV-VI. Jury oceniało 11 spektakli.

W kategorii klas młodszych I miejsce zajęli uczniowie ZKPiG Kolbudy za przedstawienie "Jaś i Małgosia", II miejsce zdobyło "Brzydkie Kaczątko" w wykonaniu uczniów ZKiW Lublewo, a III "Księżniczka na ziarnku grochu" z ZKPiG Kolbudy. Wyróżnienia otrzymały inscenizacje: "Bal Bajek" z ZKiW Bielkówko za poszukiwania, "Zabawa w Śpiącą Królewnę" z SP Puszkowy za kostiumy i "Calineczka" z SP Pręgowo za scenografię.

W kategorii klas starszych przyznano I nagrodę Szkole Podstawowej z Pręgowa za przedstawienie "Wyprawa Bombika na Smoczą Górę", II nagrodę otrzymała "Szkoła na opak" w wykonaniu grupy teatralnej z Kir przy UG Kolbudy, a III miejsce SP Puszkowy za przedstawienie "W poszukiwaniu przyjaźni".

Wszystkie grupy teatralne otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy. Jury podkreśliło wspaniały poziom organizacyjny przeglądu. Organizatorzy dziękują nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych scenografii, a małym aktorom za wspaniałą zabawę w "teatr". Podziękowania należą się również rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

 


10 maja 2004, Irena Głoska, Gazeta Kolbudzka

 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL