Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Witaj Unio Europejska

1 maja br. na terenach ZKPiG w Kolbudach odbył się zorganizowany przez Urząd Gminy w Kolbudach festyn "Razem do Unii". Uroczystość otworzył wójt gminy Leszek Grombala.

- W Europie byliśmy zawsze, od dzisiaj jesteśmy w gronie państw europejskich, które Unię utworzyły - powiedział w inaugurującym festyn wystąpieniu wójt.

Chór "Camerata Santa Cecylia" odśpiewał "Mazurka Dąbrowskiego" i "Odę do radości" będącą hymnem Unii Europejskiej. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości. Obecni byli starosta powiatu gdańskiego Bogdan Dąbrowski, przewodniczący Rady Powiatu Gdańskiego Cezary Bieniasz-Krzywiec, wójtowie zaprzyjaźnionych gmin z Przywidza, Pszczółek, Cedrów Wielkich, Trąbek Wielkich, Braniewa i wielu innych gości oficjalnych. Licznie przybyli mieszkańcy. Było wiele atrakcji. Z animuszem i przy aplauzie publiczności grała gminna orkiestra dęta. Były pokazy taneczne, skoki spadochronowe, pokazy psów policyjnych, iluzja i magia. Koncertował kolbudzki zespół Im-Puls, kaszubski Kurde-mol. Śpiewały dzieci pręgowskiego zespołu wokalnego. Z najsłynniejszymi przebojami The Beatles wystąpił zespół The Postman. Konkurs o nagrodę wójta Gminy Kolbudy wygrała Bożena Szafraniec z Łapina (nagrodą był zestaw kina domowego ufundowany przez Hotel Venus z Łapina i Międzynarodowe Centrum Szkolenia Energetyki w Straszynie). Sponsorami festynu byli: wojewoda pomorski, Browar Amber, Zakłady Mięsne Nowak, Hotel Venus, Międzynarodowe Centrum Szkolenia Energetyki, NDI Sopot.

Festyn zakończyła zabawa trwająca do późnych godzin nocnych zabawa taneczna. Kolbudy witały dzień wstąpienia do Unii Europejskiej radośnie i z nadzieją.

 

 


10 maja 2004, Ada Starzyk-Bałecka, Gazeta Kolbudzka

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL