Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Festiwal Fermata 2004

Koncert Eugena Indjica (27 czerwca, o godz. 20) zainauguruje tegoroczny Festiwal Pianistyczny Fermata w Lublewie.

Eugen Indjic, francusko-amerykański artysta pochodzenia rosyjskiego, muzyczną edukację rozpoczął jako 8-latek. Dwa lata później grał dla telewizji NBC, a mając 13 lat po raz pierwszy wystąpił z Washington National Symphony Orchestra. O 16-letnim pianiście jeden z duńskich krytyków napisał: "Gra Chopina jak Polak, Debussy'ego jak Francuz i Prokofiewa jak rosyjski mistrz".

Eugen Indjic studiował fortepian u Witolda Małcużyńskiego oraz kompozycję u Nadii Boulanger i Leona Kirchnera. Jest absolwentem Phillips Andover Academy i Harvard University. Na swojej artystycznej drodze spotkał Leonarda Bernsteina i Artura Rubinsteina, który został doradcą i przyjacielem Indjica do końca swego życia. Twierdził, że Indjic to "światowej klasy pianista o rzadkiej muzykalności i artystycznej perfekcji".

Indjić jest m.in. jurorem Praskiego Wiosennego Festiwalu, Rubinstein Piano Competition w Jerozolimie i Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

W niedzielę Eugen Indjic wystąpi w festiwalowej sali koncertowej w Lublewie przy ul. Wybickiego 22a. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie też Alberto Nosé, który zagra 3 lipca o godz. 18 w Akademii Muzycznej w Gdańsku przy ul. Łąkowej. 8 lipca w Lublewie recital da Waldemar Wojtal. Początek o godz. 19.

Uczestników warsztatów pianistycznych będzie można posłuchać 1 lipca na zamku w Malborku o godz. 18, 4 lipca o godz. 18 na zamku w Krokowej i 7 lipca o godz. 19 w festiwalowej sali koncertowej w Lublewie. Koncert finałowy laureatów zaplanowano na 9 lipca o godz. 19 w Lublewie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

 


24 czerwca 2004, (as), Dziennik Bałtycki

 

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL