Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Diox & The Returners i Akus Cru

Diox & The Returners i Akus Cru

Koncert odbył się 15.11.2012r. o godz. 9.30 w sali koncertowej UG Kolbudy Była to impreza zamknięta finansowana ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach programu profilaktyki dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Diox – współzałożyciel zespołu HIFI Banda, z którym nagrał 3 nieoficjalne płyty oraz 2 oficjalne wydane nakładem Prosto Label: „Fakty, Ludzie, Pieniądze” i „23:55”. W swoim dorobku ma utwory z czołówką polskiej sceny rapowej. Współpracował z takimi raperami jak: Sokół (WWO, ZIP Skład), Eldo, Vienio (Molesta Ewenement), Pezet, Fokus (Paktofonika, Pokahontaz), Tede i Numer Raz (3H, Warszafski Deszcz), Pyskaty, Ero i Kosi (JWP) i inni. Wystąpił na ponad 200 imprezach w całym kraju, koncertując m.in. z Eldo podczas jego tras koncertowych, oraz razem z HIFI Bandą reprezentował Polskę na jednym z największych festiwali hiphopowych w w Europie – Hip Hop Kemp (Hradec Kralove, Czechy) – w latach 2009 i 2010.
Klip do solowego kawałka Dioxa „Mieli być tu”, który znalazł się na debiutanckim albumie HIFI Bandy – „Fakty, ludzie, pieniądze”, został obejrzany w internecie ponad 1,5 miliona razy w niespełna rok od premiery.

The Returners – duet producencko-didżejski stworzony przez Little'a i DJ-a Chwiała. Ich debiutancki singiel winylowy „Different Places One Hip-Hop” ukazał się we wrześniu 2007 roku nakładem Asfalt Records. W tej wytwórni grupa wydała również swoje kolejne produkcje na płytach winylowych: „Do You” oraz „Got Fire”. W 2008 i 2010 roku wydali 2 wspólne albumy z El Da Sensei (członkiem legendarnego składu The Artifacts). Drugi z tych albumów – „GT2: Nu World” ukazał się również w USA nakładem nowojorskiego Coalmine Records.
The Returners współpracowali z zagranicznymi artystami takimi jak: Sean Price, Rakaa Iriscience, Treach, Reks, Skyzoo, Termanology, Akrobatik, Royce Da 5'9'', Torae, Rasco i wielu innych. Polscy słuchacze znają ich z produkcji dla takich postaci jak O.S.T.R., Molesta, Małpa, Pyskaty, HIFI Banda, Pezet&Małolat, Fokus czy Eldo, któremu The Returners wyprodukowali płytę „Zapiski z 1001 Nocy”.

Jako support wystąpi Akus Cru.

Impreza zamknięta finansowana ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL