Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Relacja z XI Konkursu Recytatorskiego oraz XI Konkursu Plastycznego

W dniu 21 listopada 2012 r. rozstrzygnięto dwa konkursy gminne skierowane do młodszych dzieci.
W jedenastym już konkursie recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Referat Kultury Urzędu Gminy w Kolbudach wzięło udział 29 uczestników, laureatów eliminacji przeprowadzonych w szkołach podstawowych.


Grand Prix zdobył Jan Tlaga – uczeń klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kowalach. Janek, za brawurowe wykonanie wiersza Jana Brzechwy „Katar”, otrzymał miniwieżę Hi-Fi LG ufundowaną przez Wójta Leszka Grombalę. Z dorobku literackiego Jana Brzechwy pochodzą też utwory recytowane przez laureatów pierwszych lokat w swoich grupach wiekowych. Najwyższe laury zdobyli: Stanisław Dramiński (klasa I) za “Klej”, Klaudia Gołubowska (klasa II) za “Ptasi mózg” i Amelia Dąbrowska za wiersz pt.: “Rozmawiała gęś z prosięciem”. Zdobywcy drugich i trzecich lokat recytowali, oprócz wierszy Jana Brzechwy, też utwory z dorobku literackiego Agnieszki Frączek, Marii Konopnickiej, Barbary Prus, Juliana Tuwima...


Prezentacje oceniało trzyosobowe jury w składzie: Iwona Korszańska (absolwentka filologii polskiej o specjalności pedagogicznej i teatrologicznej, obecnie pracująca w wydawnictwie “Słowo/Obraz Terytoria”), Teresa Lipowska-Januszkiewicz (emerytowana aktorka grywająca jeszcze w Teatrze Miejskim w Gdyni) oraz Agnieszka Grewling-Stolc (kierownik Realizacji Widowisk w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, instruktor teatrów dziecięcych i młodzieżowych).


Publiczność przysłuchująca się recytacjom miała możliwość obejrzenia wystawy 34 prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym: „Mieszkańcy mojej wyobraźni – galeria ilustracji do poezji i prozy dziecięcej”. W konkursie plastycznym wzięło udział 212 dzieci z terenu gminy.


Dyplomy, nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów wręczali: Wicewójt Gminy Kolbudy Ireneusz Olejnik i dyrektor GBP Bożena Szpadzik.

Laureaci XI Gminnego Konkursu Recytatorskiego

GRAND PRIX – Jan Tlaga - klasa III z NSP w Kowalach

KLASY I
Stanisław Dramiński ( NSP w Kowalach) - I miejsce
Aleksandra Wąsowicz (ZKPiG w Kolbudach) - II miejsce
Julia Mielewczyk (ZKiW w Lublewie) - III miejsce

KLASY II
Klaudia Gołubowska (ZKiW w Lublewie) - I miejsce
Agata Dudek (SP w Pręgowie) - II miejsce
Zofia Jurkiewicz (ZKiW w Bielkówku) - III miejsce


KLASY III
Amelia Dąbrowska (ZKPiG w Kolbudach) - I miejsce
Zofia Stanisławek (SP w Pręgowie) - II miejsce
Damian Bobrowski (ZKPiG w Kolbudach) - III miejsce


Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia.

 

Laureaci XI Gminnego Konkursu Plastycznego


I miejsce: Szymon Durbacz, lat 5 (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba”, ul. Siostry
Faustyny 14, Kowale) za ilustrację do legendy „Smok Wawelski”,
II miejsce: Szymon Kwiatkowski, lat 11 (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Buszkowach)
za pracę platyczną pt. : „Piraci z Karaibów”,
III miejce: Cyprian Obrycki, lat 8 (Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego
w Kolbudach) za ilustrację do bajki „Artur i Minimki”,

Wyróżnienia specjalne:
Mikołaj Koźmianski, lat 12 (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej, Kowale)
za ilustrację do legendy “Bazyliszek”,
Kinga Kyrcz, lat 6 (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej, Kowale)
za portret Baby Jagi z baśni braci Grimm“Jaś i Małgosia”,
Kinga Wabik, lat 6 (Punkt Przedszkolny. Ognisko Przedszkolne “Skrawek Nieba”.
Plac św. Kingi, Kowale) za pejzaż z “Baśniowymi sarenkami”

Pozostałe wyróżnienia przyznano dla:

1. Martyny Balickiej, lat 5 (Punkt Przedszkolny. Ognisko Przedszkolne
“Skrawek Nieba”, Plac św. Kingi, Kowale) za pracę pt.: „Królowa Zimy” ,

2. Alessii Caravelli, lat 8 (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej,
Kowale) za pracę pt. : „Księga dżungli”,

3. Łukasza Cieślaka, lat 5 (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej,
Kowale) za pracę pt. : „Park Jurajski”

4. Małgorzaty Cieślak, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie)
za pracę pt. : “Mały Książę”,

5. Aleksandry Daniluk, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie)
za pracę pt. : „Księga dżungli”,

6. Pauliny Daniluk, lat 9 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie)
za pracę pt. : „Kot w butach”,

7. Marty Faran, lat 5 (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba,
ul. Siostry Faustyny 14, Kowale) za pracę pt. : “Calineczka”,

8. Kornelii Gębury, lat 7 (ZKiW w Bielkówku) za pracę pt.:
„Scooby-Doo!”

9. Zofia Golińska, lat 5 (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba,
ul. Siostry Faustyny 14, Kowale) za pracę pod tytułem:
“Alicja w Krainie Czarów”,

10. Julii Karczewskiej, lat 12 (ZKPiG w Kolbudach) za pracę pt.:
„Harry Potter i kamień filozoficzny”,

11. Amelii Kos, lat 6 (ZKPiG w Kolbudach) za pracę pt.:
„Kubuś Puchatek i przjaciele”,

12. Ksawerego Kuzior, lat 7 (ZKPiG w Kolbudach) za pracę pt.:
„Świat morski”,

13. Agnieszki Kuźmickiej, lat 8 (ZkiW w Bielkówku) za pracę pt.:
„Garfield”

14. Zofii Lewandowskiej, lat 5 (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba,
ul. Siostry Faustyny 14, Kowale) za pracę pod tytułem:
“Tajemniczy ogród”,

15. Zofii Markowskiej, lat 6 (ZKiW w Lublewie) za pracę pt.: „Kopciuszek”,

16. Anny Mędowicz, lat 6 (ZKPiG w Kolbudach) za pracę pt.: „Calineczka”,

17. Julii Narazińskiej, lat 4 (Niepubliczny Zespół Przedszkolny
“Akademia Przedszkolaka – Magiczny Kuferek”) za pracę pt.:
„Dzwoneczek i Balbinka”,

18. Ewy Ołów, lat 8 (Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej,
Kowale) za pracę pt. : „Ptasie Radio”,

19. Hanny Pajdosz, lat 8 (ZKPiG w Kolbudach) za pracę pt.: „Biała żyrafa”,

20. Małgorzaty Patyk, lat 7 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie) za pracę
pt. : “ Ania z Zielonego Wzgórza”,

21. Małgorzaty Pieczykolan, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie)
za pracę pt. : “ Ania z Zielonego Wzgórza”,

22. Filipa Przybył, lat 5, (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba,
ul. Siostry Faustyny 14, Kowale) za pracę pt. :
“Kubuś Puchatek i przyjaciele”,

23. Jakuba Sidło, lat 8 (NSP w Buszkowach) za pracę pt.:“Lokomotywa”,

24. Julii Sroczyńskiej, lat 5 (Niepubliczne Przedszkole “Skrawek Nieba,
ul. Siostry Faustyny 14, Kowale) za pracę pt. :
“Mała syrenka”,

25. Zofii Szczypińskiej, lat 9 (ZKiW w Bielkówku) za pracę pt. :
„Ciaptak”,

26. Antoniny Wąsowicz, lat 3,5 (Gminne Przedszkole w Kolbudach)
za pracę pt. : „Calineczka”,

27. Jakuba Woźniaka, lat 9 (Szkoła Podstawowa w Pręgowie)
za pracę pt. : “ Harry Potter i komnata tajemnic”,


28. Wiktorii Złotowskiej, lat 9 (ZKiW w Bielkówku) za pracę pt. :
„Kot w butach”.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL