Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2013

Studio świąteczne Telewizji Kolbudy

Życzenia świąteczne Wójta Gminy Kolbudy Leszka Grombali oraz reportaż Bogusława Olszonowicza z Betlejem.

Jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach

Uroczystość 65 jubileuszu GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNE odbyła się 13 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy przy ul. Staromłyńskiej 1 w Kolbudach

Mikołajkowe spotkania z tradycją

W weekend 07-08.12.2013r. Stowarzyszenie "Trójwiejska" przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Kolbudy zrealizowało projekt w ramach, którego odbyły się warsztaty tańca i śpiewu tradycyjnego jak i koncert Ani Brody.

Piotr Bukartyk i Szałbydałci zagrają w Kolbudach

Koncert Piotra Bukartyka i zespołu Szałbydałci, odbył się 01.12.2013r. (niedziela) o godz. 18.00 w sali koncertowej UG Kolbudy ul. Staromłyńska 1.

Piaf po polsku

W Kolbudach odbył się wieczór z piosenkami Edith Piaf wykonywanymi po polsku przez Dorotę Lulkę. Koncert odbył się 24.11.2013r. (niedziela) o godz. 18.00 w sali koncertowej UG Kolbudy.

Jelonek w Kolbudach!

Kiedy spytaliśmy Was na naszym facebookowym profilu kogo jeszcze chcecie zobaczyć w tym roku w Kolbudach Jelonek był najczęściej wymienianym artystą. Wasze życzenie zostało spełnione. 16 listopada o godz. 20.00 w sali koncertowej w Kolbudach wystąpił jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich wykonawców. Wstęp oczywiście bezpłatny!

Wieczór pieśni patriotycznych

Wójt Gminy Kolbudy, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach oraz Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" byli organizatorami wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w dniu 11 listopada 2013 r. o g.18.00

11 Listopada

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która w dniu 11 listopada 2013 roku / poniedziałek/, o godzinie 12.30 w sali koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1 odbyła się uroczystość.

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim

26.10.2013r. w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim Kolbudy 2013r.

Koncert Roba Tognoni

W piątek 25.10.2013r. o godz. 20.00 w sali koncertowej UG Kolbudy odbył się koncert australijskiego wirtuoza gitary, a zarazem świetnego wokalisty - Roba Tognoni.

15-lecie Kultury Kolbudzkiej

15 lat temu Ada Bałecka napisała w "Gazecie Kolbudzkiej", że kultura w Kolbudach umarła. 20.10 udowodniliśmy Państwu, że wcale tak się nie stało a Kultura Kolbudzka ma się świetnie.

8. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów - film "Skóra Foki"

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Skóra Foki", który był realizowany między innymi na terenie Gminy Kolbudy przy wsparciu Referatu Kultury oraz Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach w ramach 8. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.

Kolbudzka Jesień Kulturalna 2013

Jesień w Kolbudach jak zwykle będzie obfitowac w wydarzenia kulturalne. Trzy z nich odbędą się w październiku ale zapewniamy, że listopad nie będzie wcale uboższy. Póki co w tym miesiącu zapraszamy na recital Artura Andrusa, koncert Grażyny Łobaszewskiej i Mietka Szcześniaka oraz coś dla amatorów gitarowego grania - występ Roba Tognoni, który przyjedzie do nas wprost z Australii

Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie!

Zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem do wzięcia udziału w warsztatach medialnych, których celem jest przygotowanie dziennikarzy dla nowo powstałej Telewizji Kolbudy. Zajęcia odbywają się w środy o godz. 16.00 w ZKPiG Kolbudy.

Wystawa fotograficzna w Urzędzie Gminy Kolbudy

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac uczestników koła fotografii cyfrowej działającego przy Referacie Kultury Urzędu Gminy w Kolbudach powstałych na zajęciach w różnych zakątkach naszej gminy oraz Pomorza. Wystawę przez cały wrzesień będzie można podziwiać w holu Urzędu Gminy Kolbudy w godzinach jego pracy.

Recital kabaretowy Artura Andrusa "Mysliwiecka"

5-go października o godz. 20.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach na odbył się Recital Kabaretowy Artura Andrusa "Mysliwiecka". Wstęp bezpłatny

„ U Świtezi wody…”

Stowarzyszenie Komukulturka zorganizowała jabłeczne zagajenie jesieni, czyli widowisko w plenerze „ U Świtezi wody…” 29 września 2013r. o godz. 18.30 za śluzą przy ulicy Wędkarskiej w Kolbudach. Wstęp wolny

Koncert Woolly Hat i Panic Dimension

W sobotę 28.09.2013r. o godz. 18.00 odbył się koncert dwóch zespołów działających prze Referacie Kultury. Był to pożegnalny koncert Jakuba Radosa, który od października rozpocznie studia w Warszawie. Wstęp bezpłatny.

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa

7-go września w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbył się koncert legendarnego zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

Koncert Finałowy VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

W niedzielę 08.09.2013r. na 17.30 w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach odbył się ostatni koncert VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego podczas, którego wsparł Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod kierownictwem Tatiany Adamkowicz.

Andrzej i Michał Chorosiński wystąpił w ramach VI MFM

Prof. Andrzej Chorosiński zagrał w niedzielę w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. W programie koncertu znalazły się również recytacje Michała Chorosińskiego.

Festyn wakacyjny w Centrum Kowale

W dniu 24.08.2013r. w godz. od 12.00 do 18.00 na parkingu przed Centrum Kowale odbył się festyn wakacyjny. Na wszystkich gości czekały niesamowite atrakcje w tym bezpłatne wesołe miasteczko.

Tomasz Adam Nowak kolejną gwiazdą VI MFM.

25.08 o godz. 17.30 do kościoła pw. św Floriana w Kolbudach w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego wystąpił Tomasz Adam Nowak. Wstęp bezpłatny

Ennio Cominetti wystąpił w Kolbudach w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

18.08.2013r. w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach wystąpił włoski organista Ennio Cominetti. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na koncert jest bezpłatny

Ostatni koncert festiwalu "Młoda Muzyka Dawna"

17.08 o godz. 19:00 odbył się ostatni koncert cyklu Młoda Muzyka Dawna pt. Melopoia w kościele pw. św. Mikołaja w Czapielsku.

Katarzyna Olszewska gwiazdą pierwszego koncertu VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

11-go sierpnia o godz. 17.30 w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach wystąpiła Katarzyna Olszewska.

Drugi koncert festiwalu "Młoda Muzyka Dawna"

W najbliższą sobotę 10 sierpnia w kościele pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie odbył się drugi koncert cyklu Młoda Muzyka Dawna „Les goûts-réunis”.

Koncert jazzowy Karolak - Muniak - Czerwiński

Już w sobotę 17-ego sierpnia o godz.19:00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy wystąpi trio wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej: Wojciech Karolak, Janusz Muniak oraz Adam Czerwiński. Zespół ten przez ostatnie dziesięciolecia swą obecnością na scenie, charyzmą i talentem dopisał kolejny rozdział do historii tego gatunku muzyki. Usłyszymy najwspanialsze dokonania muzyczne w historii jazzu. Wybrane utwory z całą pewnością przypadną każdemu do gustu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Młoda Muzyka Dawna

Serdecznie zapraszamy 03.08.2013r. na godz. 19.00 do kościoła pw. św Floriana w Kolbudach na I koncert z cyklu Młoda Muzyka Dawna. Główną ideą cyklu jest przedstawienie muzyki dawnej w świeży sposób, pełen entuzjazmu i miłości do muzyki połączony z praktyką historycznie poinformowaną.

VI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Zapraszamy na koncerty VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, które będą odbywały się w 5 kolejnych niedziel od 11-go sierpnia do 8-go września w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach. Wkrótce więcej informacji o każdym z artystów, który w tym roku zagra dla mieszkańców Gminy Kolbudy.

Camerata Santa Cecilia w Wilnie

Podsumowaniem kolejnego roku pracy był dla chóru gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia wyjazd na Litwę, w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2013 roku, w ramach którego odbyły się koncerty promujące płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki, a także zaprezentowano, znajdujące się w dorobku zespołu, utwory religijne i pieśni związane z regionem kaszubskim.

Gminne Wakacje w Centrum Kowale

Centrum Kowale wspólnie z Urzędem Gminy Kolbudy połączyły swoje siły na wakacje organizując „GMINNE WAKACJE W CENTRUM KOWALE” dla dzieci.

Kolbudzka Noc Kabaretowa

29.06 na przystani żeglarskiej w Kolbudach odbyła się Kolbudzka Noc Kabaretowa.

Łowcy.B drugą gwiazdą "Kolbudzkiej Nocy Kabaretowej"

29-go czerwca w Kolbudach poza Kabaretem Koń Polski wystąpili Łowcy.B!

Kabaret Koń Polski pierwszą gwiazdą "Kolbudzkiej Nocy Kabaretowej"

29-go czerwca zapraszamy na przystań żeglarską w Kolbudach gdzie na scenie zaprezentują się między innymi znane i lubiane kabarety, które zna każdy z Państwa. Pierwszym z nich będzie Kabaret Koń Polski!

Gminny Dzień Dziecka

29 maja na terenie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach odbył się Gminny Dzień Dziecka, na który Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala oraz dyrektor ZKPiG Kolbudy Robert Aszyk zaprosili wszystkie dzieci z gminy Kolbudy uczęszczające do klas 1-3.

Prawie jazzowy koncert...

15-go czerwca o godz. 20.00 w sali koncertowej w Kolbudach wystąpił Almost Jazz Group. Zespół zagrał utwory ze swojej debiutanckiej płyty "Accordina" nagranej przy współpracy Gminy Kolbudy.

…SWOJE POKOCHAJCIE!!!

1. Kaszubsko-Kociewsko-Powiślański Przegląd Orkiestr Dętych już za nami. Zapraszamy do fotogalerii!

I Pomorski Przystanek PaT w Kolbudach

Kolbudy przez jeden dzień były stolicą profilaktyki na Pomorzu.

Leśne Imaginarium

LEŚNE IMAGINARIUM to projekt Fundacji Mi-RO-RO realizowany w ramach IV edycji Akademii Orange przy wsparciu gminy Kolbudy, łączący edukację przyrodniczą z artystyczną.

ReFermata 2013 Festiwal z „duszą”

Gmina Kolbudy we współpracy z firmą Erandi już trzeci rok z rzędu organizuje festiwal muzyki klasycznej ReFermata. Poprzednie edycje festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. W piękne, majowe wieczory publiczność z całego Trójmiasta przyjeżdża na koncerty dla tej wyjątkowej atmosfery, która panuje podczas ReFermaty. W tym roku w ramach festiwalu odbędą się trzy koncerty.

Brytyjska gwiazda rocka zagrała w Kolbudach

Takiego koncertu jeszcze w Kolbudach nie było...1-go maja o godz. 20.00 w sali koncertowej UG Kolbudy wystąpił zespół Wishbone Ash, który w latach 70-tych ubiegłego stulecia był prekursorem progresywnego rocka na Wyspach Brytyjskich.

Relacja z wernisażu "W Skowronkach..."

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z wystawy, która odbyła się 23.03.2013r. w sali koncertowej UG Kolbudy. W fotogalerii znajdziecie Państwo również zdjęcia nie tylko z wernisażu ale też z przygotowań do tego wydarzenia. Autorami relacji i zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Ekspresji Twórczej.

Oferta organizacji pozarządowej "Gminny etap 42. konkursu recytatorskiego 'Rodno mowa'".

Zapraszamy się do zapoznania z ofertą sfinansowania przez Gminę Kolbudy realizacji w okresie od 01.04.2013r. do 30.04.2013r. projektu "Gminny etap 42. konkursu recytatorskiego 'Rodno mowa'", którą przedstawiło Zszerzenie Kaszubsko-Pomorskie

"W skowronkach..."

Zapraszamy na wernisaż prac malarskich i fotograficznych oraz projekcję amatorskich filmów wideo uczestników warsztatów prowadzonych przez Justynę Witalis, Honoratę Martin i Małgorzatę Polczyk ze Stowarzyszenia Studio Ekspresji Twórczej

Koncert Alvon Johnson Blues Band w Kolbudach

16-go marca 2013r. w ramach Bluesowej Nocy Św. Patryka na sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy wystąpił Alvon Johnson wraz z zespołem. Tego wieczoru przed kolbudzką publicznością wystąpiła również legenda polskiej sceny bluesowej Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa zagrali w Kolbudach!

16-go marca 2013r. w ramach Bluesowej Nocy Św. Patryka na sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy wystąpiła legenda polskiej sceny bluesowej. Początek imprezy o godz. 20.00. Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa tego wieczoru dzielili scenę z gwiazdą z zagranicy - Alvonem Johnsonem i jego zespołem.

Piotr Bałtroczyk wystąpił w Kolbudach

10 marca 2013 roku o godz. 17.00 w Dniu Mężczyzn z okazji Dnia Kobiet w ramach corocznej imprezy "Dzień Kobiet Nie Tylko Dla Kobiet" w sali koncertowej UG Kolbudy wystąpił ze swoim nowym programem Piotr Bałtroczyk.

Oferta organizacji pozarządowej "Leśne Imaginarium".

Zapraszamy się do zapoznania z ofertą dofinansowania przez Gminę Kolbudy realizacji w okresie od 05.03.2013r. do 02.06.2013r. projektu "Leśne Imaginarium", którą przedstawiła Fundacja MI-RO-RO.

Odkrywamy talenty na Pomorzu

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj.pomorskiego do wzięcia udziału w IV edycji Konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu".

W Kolbudach startują warsztaty komiksowe!

Zapraszamy wszystkich na warsztaty komiksowe do sali koncertowej UG Kolbudy przy ul. Staromłyńskiej 1. Na warsztatach przede wszystkim porysujemy różne rzeczy i powymyślamy różne historie. Porobimy wspólnie komiksy - śmieszne, straszne, dziwne i takie zupełnie normalne też. Nie musisz dobrze rysować - nauczysz się tego na warsztatach. Start 5 lutego, zajęcia w każdy wtorek od 17.00. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert zespołu Hunter

W dniu 23.02.2013r. o godz. 20.00 w sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 wystąpił zespół Hunter, który od wielu lat znajduje się w czołówce polskich zespołów rockowych i metalowych i bez wątpienia zasłużył sobie na określenie legendarny. Wstęp na to wydarzenie jest oczywiście bezpłatny.

Otwarty konkurs ofert na upowszechnianie muzyki chóralnej na terenie gminy Kolbudy

Wójt Gminy Kolbudy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury poprzez prowadzenie zajęc kulturalnych pod względem wokalnym (chóralnym) we wsi Kolbudy. Termin składania ofert to 01.03.2013.

Koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej

W sali koncertowej UG Kolbudy w dniu 08.02.2013r. wystąpili laureaci 40-go Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna - Grupa Muzycznego Wsparcia.

Out Tistic zagra na "Musical Youth"!

Miło nam poinformować, iż zespół Out Tistic, który działa przy Referacie Kultury UG Kolbudy został zakwalifikowany do IV Przeglądu Młodych Zespołów Muzycznych "Musical Youth" 2013 który odbędzie się 21/22.02.2013 r. w DK Morena w Gdańsku. Gratulujemy!

XXI Finał WOŚP w Kolbudach

Wolontariusze tym razem zebrali 11.449,56zł na środki niezbędne dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Kolbudach finał WOŚP rozpoczął się o 14.30 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Następnie na sali koncertowej UG Kolbudy gdzie odbył się koncert zespołów Woolly Hat (godz. 18:00) oraz Gwiazdy Wieczoru – zespołu Manchester (18.30). A o 20:00 wypuszczone zostało tradycyjne Światełko do Nieba.

Manchester gwiazdą wieczoru podczas XXI Finału WOŚP w Kolbudach

Zespół wystąpił o 18.30 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Przed nimi - o godz. 18.00 zagrał znany kolbudzkiej publiczności zespół Woolly Hat. Po koncercie o godz. 20.00 natomiast tradycyjnie niebo nad Kolbudami rozświetliło Światełko do Nieba.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL