Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2014

Obiekty Sakralne w Gminie Kolbudy

Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt " Obiekty Sakralne w Gminie Kolbudy" Wystawa odbędzie się 19 grudnia o godz. 15.00 w sali koncertowej UG Kolbudy. połączona będzie ona z koncertem Chóru "Camerata Santa Cecilia".

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Tańcu Sportowym

Gmina Kolbudy oraz Gdyński Klub Tańca Sportowego Latino Cafe zapraszają na Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Tańcu Sportowym Pomorskiego Związku Tańca Sportowego Kolbudy 2014, które odbędą się 20.12.2014r. (sobota) w Hali Sportowej ZKPiG w Kolbudach, ul. Wybickiego 33.

Jazz w Kolbudach

Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach zapraszają na koncert jazzowy w sobotę 13 grudnia 2014 r.o g.19.00 do sali koncertowej UG w Kolbudach.Obok znakomitych muzyków jazzowych:Macieja Sikały, Cezarego Paciorka, Piotra Lemańczyka i Tomasza Łosowskiego wystąpi również Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz (szczegóły na plakacie) WSTĘP WOLNY

Koncert Patriotyczny w wykonaniu Anny Jurczyńskiej i Romualda Spychalskiego

Zapraszamy 11.11.2014r. na godzinę 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na Koncert Patriotyczny w wykonaniu tenora Romualda Spychalskiego oraz sopranistki Anny Jurczyńskiej. Wstęp bezpłatny

11 Listopada

Zapraszamy na uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2014 roku / wtorek/, o godzinie 12.30 w sali koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1

Irlandzka gwiazda rocka wystąpi w Kolbudach!

Zapraszamy w sobotę 08.11.2014r. o godz. 20.00 na koncert Pata McManusa - lidera grupy Mamas Boys i Celtus, która przed zawieszeniem działalności w końcu lat 90-tych otrzymała nagrodę podczas festiwalu Irish Music Awards – NAJLEPSZY ALBUM ROKU pokonując tym samym U2, The Corrs i Enya. Wstęp bezpłatny.

Zawody Grand Prix Polski w tańcu towarzyskim w Kolbudach

Zapraszamy 25.10.2014r. na salę ZKPiG w Kolbudach gdzie w ramach Ekstraklasy Tanecznej Grand Prix Polski Par Dorosłych i Młodzieżowych odbywać będzie się VIII OTTT Latino Cafe Cup. Nie zabraknie też par z naszej gminy, które w ramach bezpłatnych zajęć organizowanych przez Urząd Gminy w Kolbudach uczą się tańca towarzyskiego pod okiem Ernesta Kaczmarczyka. Wstęp na imprezę dla osób spoza Gminy Kolbudy - 20zł / dla osób zameldowanych na terenie Gminy Kolbudy - 10zł po okazaniu dowodu osobistego.

Chór "Camerata Santa Cecilia" wystąpi w Trąbkach Wielkich

W niedzielę 19 października o g.19.00 Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz wystapi w Trąbkach Wielkich z koncertem poświęconym Janowi Pawłowi II.

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Stop piratom drogowym i pijanym kierowcom”

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Stop piratom drogowym i pijanym kierowcom” zorganizowanego przez Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach przy wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Komisariatu Policji w Kolbudach oraz Urzędu Gminy w Kolbudach.

Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Zapraszamy do sali koncertowej w Kolbudach 17.10.2014r na koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy realizowany w ramach programu „Stop piratom drogowym i pijanym kierowcom”. Początek imprezy o godz. 19.00. Gwiazda wieczoru wystąpi o godz. 20.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny

Spiżarnia Tajemnic - Cztery Pokoje

Zapraszamy w piątek 03.10.2014r. o godz. 18.00 do sali koncertowej UG w Kolbudach na inaugurację projektu "Spiżarnia Tajemnic -Cztery Pokoje".

Nabór na zajęcia nauki gry na instrumentach klawiszowych

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III na pierwsze zajęcia (przesłuchania), które odbędą się na sali koncertowej w Kolbudach w sobotę 04.10 od godz. 10.00. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców gminy Kolbudy.

Kaszubskie spotkania z tradycją

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Kaszubskie spotkania z tradycją" realizowanym przez stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, który będzie trwał od 19 do 21 września. Wszystkie wydarzenia z nim związane będą odbywały się na sali koncertowej w Kolbudach. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Urzędu Gminy Kolbudy

Ostatni koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Zapraszamy 07.09.2014r. o godz. 17.30 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na ostatni koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Wstęp bezpłatny

Trzeci koncert VII MFM

Zapraszamy 31.08.2014r. o godz. 17.30 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na trzeci koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Wstęp bezpłatny

Drugi koncert VII MFM

Zapraszamy 24.08.2014r. o godz. 17.30 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na drugi koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Wstęp bezpłatny

Pierwszy koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Zapraszamy 17.08.2014r. o godz. 17.30 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na inauguracyjny koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Wstęp bezpłatny

Młoda Muzyka Dawna

Gmina Kolbudy oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/dz Kolbudy serdecznie zaprasza na III cykl koncertów MŁODA MUZYKA DAWNA. Koncerty odbędą się 16, 23 oraz 30 sierpnia, podczas których zagrają młodzi artyści specjalizujący się wykonawstwie muzyki dawnej z Polski, Holandii, Niemiec, Portugalii oraz Hiszpanii. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

VII Międzynarodowy Festiwa Muzyczny

Zapraszamy na koncerty VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, które odbędą się 17.08, 24.08, 31.08 oraz 07.09 o godz. 17.30 w Kościele pw. św Floriana w Kolbudach. Więcej informacji wkrótce!

Kolbudzki instruktor breakdance Mistrzem Europy!

Z przyjemnością informujemy, że Paweł Kamiński, który od stycznia tego roku prowadzi zajęcia taneczne - breakdance dla mieszkańców Gminy Kolbudy finansowane z budżetu Gminy Kolbudy wraz z grupą CT GROUP wywalczył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Europy Federacji IDO, które odbyły się w Rimini we Włoszech. Gratulujemy!

Miodowy Piknik

Zapraszamy w niedzielę 20.07.2014r. o godz. 14.00 do parku przed Urzędem Gminy w Kolbudach na Miodowy Piknik! Projekt jest realizowany przez Fundację Miroro przy wsparciu finansowym Gminy Kolbudy.

Relacja z wyjazdu Chóru Camerata Santa Cecilia do Warszawy i Lublina

Inspiracją do tegorocznego wyjazdu były dla chóru Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia zaproszenia: z kościoła pw. św. Krzyża w Warszawie oraz z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego z Lublina. Przedsięwzięcie było dotowane w ramach zadania publicznego „Promocja dorobku kulturalnego Gminy Kolbudy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej”.

Camerata na antenie Polskiego Radia

Już w najbliższą niedzielę, 29 czerwca będzie można usłyszeć Chór Gminy Kolbudy w I programie Polskiego Radia.

Powitanie Lata 2014 - 28.06.2014r.

Zapraszamy 28.06.2014r. na stadion przy ul. Polnej 55 w Kolbudach na największą tego roku imprezę w Gminie Kolbudy!

Zespół Bracia gwiazdą wieczoru imprezy "Powitanie Lata 2014"

Zapraszamy 28.06.2014r. na stadion przy ul. Polnej 55 na imprezę "Powitanie Lata 2014". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia. Więcej informacji wkrótce!

Varius Manx pierwszą gwiazdą tegorocznego "Powitania Lata"!

Zapraszamy 28.06.2014r. na stadion przy ul. Polnej 55 w Kolbudach. Pierwszą z gwiazd, którą zobaczymy tego wieczoru będzie legendarny zespoł Varius Manx! Więcej informacji o imprezie już wkrótce!

Srebrna Camerata

Z przyjemnością informujemy, że Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” zajął drugie miejsce i otrzymał Srebrny Dyplom w kategorii chórów świeckich podczas X Kaszubskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej, jaki odbył się 7 czerwca br. w Żukowie.

Wernisaż "Lato Gorące..."

Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej zaprasza na wernisaż prac plastycznych i pokaz filmów wykonanych techniką poklatkową. Wernisaż odbędzie sie 14 czerwca 2014 o godzinie 16.30 w Sali Koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach przy ulicy Staromłyńskiej 1.

Gminny Dzień Dziecka w Kolbudach

UWAGA! IMPREZA ZE WZGLĘDU NA POGODĘ ZOSTAŁA PRZENIESIONA NA 06.06.2014r. Wójt Gminy Kolbudy zaprasza wszystkie dzieci w wieku do 10 lat w piątek 06.06.2014 w godz. 9.00 - 15.00 na boisko boczne przy stadionem w Kolbudach ul. Polna 55 na obchody Gminnego Dnia Dziecka.

No Soy Mujer - Nie Jestem Kobietą

Zapraszamy do obejrzenia klipu wideo będącego interpretacją fragmentu wiersza Jhonnatana Curiela przygotowaną przez uczestników warsztatów realizowanych w ramach projektu "Meksyk w Kolbudach"

Festiwal ReFermata 2014

Zapraszamy do zapoznania się z ramowym planem tegorocznej edycji Festiwalu ReFermata, który w drugiej połowie maja znów zawita do gminy Kolbudy.

Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” na jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie.

W dniach 20–25 maja 2014r. odbywać się będzie po raz dziesiąty Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Mundus Cantat” w Sopocie. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu będzie można usłyszeć najlepsze zespoły chóralne nie tylko z Europy, ale również z Azji i Ameryki. W tym gronie zaprezentuje się Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”, laureat IV edycji festiwalu z 2007r.

Jennifer Batten - gitarzystka Michaela Jacksona zagra w Kolbudach

Zapraszamy we wtorek 27.05.2014r. (wtorek) o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na występ wyjątkowej gitarzystki, która podczas swojej kariery zagrała między innymi u boku Michaela Jacksona. Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Wystawa "W oparach Meksyku"

Zapraszamy 11.05.2014r. o godz. 18.30 do sali koncertowej w Kolbudach na prezentację zdjęć i video Kamili Chomicz będącą zwieńczeniem projektu "Meksyk w Kolbudach".

Kino w Kolbudach

Zapraszamy 04.05.2014. na godz. 17.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na pierwszy otwarty seans kina w Kolbudach. W tym dniu proponujemy film "Grawitacja" z Sandrą Bullock i Georgem Clooney'em w rolach głównych. Wstęp bezpłatny.

Grzegorz Kupczyk & CETI

Zapraszamy wszystkich na koncert rockowych ballad w wykonaniu Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI, który odbędzie się 26.04.2014r. o godz. 20.00 w sali koncertowej UG Kolbudy. Wstęp bezpłatny. Ograniczona ilość miejsc.

Meksyk w Kolbudach

Zapraszamy 12.04.2014r. o godz. 18.30 do sali koncertowej w Kolbudach na prezentację zdjęć i video Kamili Chomicz.

Recital Fortepianowy

Zapraszamy 06.04.2014r. o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na Recital Fortepianowy dyplomantek Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. W programie utwory F. Chopina, C. Chaminade, F. Liszta, E. Granadosa i innych.

Adam Nowak i Acoustic Amigos wystapią w Kolbudach

Zapraszamy 05.04.2014r. o godz. 20.00 do sali koncertowej UG w Kolbudach na koncert zespołu w składzie: Adam Nowak - śpiew, gitary (Raz, Dwa, Trzy), Jarek Treliński - gitara (Raz, Dwa, Trzy), Karim Martusewicz - kontrabas (Voo Voo). Zaprezentują oni utwory Paula Anki, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i oczywiście kompozycje znane ranom Raz, Dwa, Trzy, wśród nich „Jutro możemy być szczęśliwi”, „Pod niebem pełnym cudów”, „W wielkim mieście” i wiele innych. Wstęp bezpłatny

Zapraszamy na wernisaż "Kwietnieje?"

Stowarzyszenie Studio Ekspresji Twórczej w Kowalach zaprasza na przegląd twórczości uczestników zajęć SET, który odbędzie się 30.03 w sali koncertowej UG Kolbudy o godz. 15.00.

Kobranocka w Kolbudach

Zapraszamy 22.03.2014r. o godz. 20.00 do sali koncertowej Urzędu Gminy w Kolbudach na koncert zespołu Kobranocka. Wstęp bezpłatny!

Zbigniew Wodecki gwiazdą tegorocznego "Dnia Kobiet Nie Tylko Dla Kobiet"

Zapraszamy 07.03.2014r. o godz. 20.00 do sali koncertowej w Kolbudach na kolejną odsłonę corocznej imprezy związanej z obchodami Dnia Kobiet w gminie Kolbudy. W tym roku dla wszystkich Pań i nie tylko wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej Zbigniew Wodecki. Wstęp bezpłatny.

Koncert Te-Tris & Pogz

Zapraszamy 06.03.2014r. o godz. 18.00 do sali koncertowej w Kolbudach na imprezę finansowaną ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii podczas, której wystąpią gwiazy polskiej sceny hip-hop.

Myslovitz zagra dla gimnazjalistów z gminy Kolbudy

W dniu 07.02.2014r. o godz. 20.00 w sali koncertowej UG Kolbudy odbędzie się koncert legendarnego zespołu Myslovitz. Koncert ten jest prezentem dla wszystkich gimnazjalistów z terenu gminy Kolbudy od Wójta Leszka Grombali. W związku z powyższym w pierwszej kolejności wpuszczani na salę będą uczniowie gimnazjów z Kowal i Kolbud po okazaniu ważnej legitymacji.

Muzyka bez granic

9-go lutego o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Muzyka bez granic” gdzie zespół w składzie Jacek Szymański – tenor, Dariusz S. Wójcik – bas, Maciej Gański – fortepian wykona utwory muzyki klasycznej i popularnej. Koncert jest organizowany wraz z Fundacją „Podaruj mi życie”, której celem statutowym jest pomoc w leczeniu osób chorych na nowotwory oraz Restauracją Ganesh, która przygotuje dla wszystkich gości poczęstunek.

Telewizja Kolbudy

Od września 2013 na terenie gminy Kolbudy działa Koło Telewizji tworzone przez młodzież. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy w zakładce "Telewizja Kolbudy" na naszej stronie

"Moje chmury płyną nisko" - Piotr Machalica w Kolbudach.

18.01.2014r. w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy wystąpił Piotr Machalica. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Telewizji Kolbudy z tego wydarzenia.

22. Finał WOŚP w gminie Kolbudy ZAKOŃCZONY

Z dumą informujemy, że w tym roku na terenie gminy Kolbudy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 12864,14zł! Kolejny rekord został pobity.

Loka gwiazdą kolbudzkiego Finału WOŚP!

12.01.2014r. po raz kolejny do Gminy Kolbudy zawitała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną gwiazdą był zespół Loka, który wystąpił w sali koncertowej UG Kolbudy o 18.30. Wcześniej w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach prezentowały się szkoły i nasze gminne zespoły muzyczne.

Kolędowanie z Chórem "Camerata Santa Cecilia"

Zapraszamy 06.01.2013r. o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na wspólne śpiewanie kolęd. Imprezę organizuje jak co roku Urząd Gminy Kolbudy wraz z Chórem "Camerata Santa Cecilia"

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL