Pogoda Kolbudy z serwisu
»

2016

Koncert Andreasa Kapsalisa z młodymi gitarzystami

Zapraszamy 17-go grudnia 2016r. (sobota) o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert wirtuoza gitary klasycznej - Andreasa Kapsalisa. Wraz z nim na scenie wystąpią uczestnicy zajęć koła gitarowego działającego przy Urzędzie Gminy w Kolbudach. Koncert poprzedzony będzie warsztatami, które poprowadzi sam Mistrz. Wstęp bezpłatny

Koncert zespołu Candyflip. Rockowa energia „ociekająca” kolorami

Warszawski zespół Candyflip, choć powstał dopiero przed rokiem, zyskał już całkiem spore grono wiernych fanów. Czy młodzi muzycy ze stolicy podbiją również serca kolbudzkiej publiczności? Przekonamy się już w niedzielę 4 grudnia o 18.00. Zapraszamy do naszej Sali Koncertowej na bezpłatny koncert.

Album: „GOŚĆ. ARCYBISKUP TADEUSZ GOCŁOWSKI”

Niemal pół wieku żył i pracował razem z nami. Krążą o nim tysiące opowieści, bo był człowiekiem bez granic, oddanym służbie, utrzymywał relacje z niezliczoną rzeszą ludzi, co ciekawe, nie tylko wierzącymi lub z innych wyznań. Zapraszamy na promocję albumu „GOŚĆ. ARCYBISKUP TADEUSZ GOCŁOWSKI” w Kolbudach - już 3 grudnia 2016 w sobotę o godz. 17.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, wstęp wolny.

Koncert Pawła Stasiaka z zespołem Papa D

Zapraszamy 25-go listopada 2016r. (piątek) o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert Pawła Stasiaka z zespołem Papa D. Wstęp bezpłatny

Najlepsi tancerze Pomorza na parkiecie ZKPiG w Kolbudach!

Brylantyna na włosach, błysk w oku, idealnie dopasowane stroje i nieprawdopodobne poczucie rytmu. Już w sobotę 19 listopada na parkiecie hali sportowej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach wystąpią najlepsi tancerze naszego województwa.

Pokaz filmu „Ufam Tobie”

Już 18 listopada (godz. 18.00) w Sali Koncertowej Gminy Kolbudy (ul. Staromłyńska 1) odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Ufam Tobie”.

Planszogranie

Lubicie gry planszowe? Uważacie, że to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu w miłej atmosferze? Mamy dla Was propozycję. W sobotę 5 listopada zapraszamy naszych mieszkańców do sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na „Planszogranie”. Startujemy o godzinie 10.00 i walczymy do 17.00. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.

Koncert gitarowy z okazji 75. rocznicy urodzin Boba Dylana

Zapraszamy 23-go października 2016r. (niedziela) o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert poświęcony wyjątkowej postaci w historii muzyki jaką niewątpliwie był Bob Dylan. Wystąpią Roy-Einar Dreng, Andrea Valeri i Daniele Bazzani. Wstęp bezpłatny

Koncert zespołu Kombi w Kolbudach

Zapraszamy 8-go października 2016r. (sobota) o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert Kombi. Wstęp bezpłatny

Koncert Władysława Komendarka

Zapraszamy 2-go października o godz. 19.00 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na koncert w wykonaniu Władysława Komendarka. Jego bogata wyobraźnia muzyczna, niepowtarzalne pomysły i bogate instrumentarium bez wątpienia gwarantują wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które z pewnością warto zobaczyć i posłuchać. Wstęp bezpłatny.

Koncert Józefa Skrzeka

Zapraszamy 25-go września o godz. 19.00 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na wyjątkowy koncert w wykonaniu Józefa Skrzeka. Wstęp bezpłatny.

Spacer Teatralny z KomuKulturką

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „KomuKulturka” zapraszamy Państwa na niecodzienne wydarzenie, które odbędzie się 16-go września w Kolbudach. Magiczne dźwięki, baśniowe przebrania i naturalna leśna sceneria przeniosą nas w inny wymiar.

Koncert Lipali

Zapraszamy 18.09.2016r. godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert Lipali! Wstęp bezpłatny.

Koncert Raya Wilsona

Zapraszamy 11.09.2016r. godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert Raya Wilsona! Wstęp bezpłatny. Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson przedstawiają największe przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu. Podczas koncertu zabrzmią m.in.: „Land of Confusion”, „No Son Of Mine”, „Mama”, „Follow you follow me”,„Congo” a także kultowe solowe kompozycje artysty jak np. ,„American Beauty”, czy “Inside” grupy Stiltskin.

Kolbudzkie Koncertowanie

Zapraszamy na koncerty, które odbędą się w Kolbudach we wrześniu i październiku. Więcej informacji już wkrótce!

Rekrutacja do Koła Dziennikarstwa Telewizyjnego

Zapraszamy na zajęcia koła dziennikarskiego, które od września będą odbywać się w środy w ZKPiG w Kolbudach. Pierwsze spotkanie wyjątkowo odbędzie się w czwartek 8-go września 15.15.

Spektakl „Przejście przez dziurę w czasie”

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „KomuKulturka” zapraszamy Państwa na niecodzienne wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23 i 25 czerwca. Magiczne dźwięki, baśniowe przebrania i i naturalna leśna sceneria przeniosą nas w inny wymiar.

„Fundamenty dobrego sąsiedztwa”. Przemiany wsi Lisewiec i Pręgowo

W najbliższą sobotę, w świetlicy wiejskiej w Lisewcu, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Dzięki opowieściom mieszkańców Lisewca i Pręgowa oraz przekazanym przez nich zdjęciom i dokumentom bliżej poznamy historię obu wsi. Przekonamy się jakie zmiany nastąpiły w naszym sąsiedztwie od czasów powojennych. Pomysłodawczynią i koordynatorką wydarzenia jest Kamila Chomicz. Projekt został sfinansowany przez Urząd Gminy Kolbudy, a zorganizowany przez fundację Mi-Ro-Ro.

Świętojańska Noc Kabaretowa

Zapraszamy w piątek 24-go czerwca na boisko boczne przy stadionie w Kolbudach, ul. Polna 55 na Świętojańską Noc Kabaretową. Impreza zaczyna się o godz. 18.00! W programie występy Piotra Boruty, Jerzego Kryszaka oraz Kabaretu Ani Mru Mru. Całość zwieńczy dyskoteka, którą poprowadzi Hirek Wrona! Wstęp Bezpłatny

Wernisaż "Uroki Dzieciństwa"

Zapraszamy 19-go czerwca o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na wernisaż przygotowany przez Studio Ekspresjii Twórczej. Wstęp bezpłatny

Koncert Młodych Artystów z Kowal

Zapraszamy w piątek 17.06.2016r. o godz. 18.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na koncert przygotowany przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną Artis z Kowal.

Komiksy naszych młodych mieszkańców na wystawie w Gdańsku

Przez najbliższy miesiąc w Bibliotece Manhattan w Gdańsku (II piętro Centrum Handlowego Manhattan) wystawiane będą prace komiksowe wykonane przez młodych mieszkańców Gminy Kolbudy. To duże wyróżnienie i prestiż, zarówno dla autorów, jak i opiekuna małych artystów. Prezentowane w Gdańsku dzieła zostały wykonane przez uczestników warsztatów komiksowych, które odbywają się w naszej Sali Koncertowej.

Gala Muzyczna Fundacji Ars Nova

Zapraszamy w sobotę 11.06.2016r. o godz. 17.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na Galę Muzyczną przygotowaną przez Fundację Ars Nova przy wsparciu finansowym Gminy Kolbudy.

Gminny Dzień Dziecka

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i uczęszczające do klas I-III 31-go maja od godz. 8.30 do 18.00na boisko boczne przy stadione w Kolbudach, ul. Polna 55 na Gminny Dzień Dziecka. W programie Wesołe Miasteczko, zabawy z animatorami oraz słodki poczęstunek. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Legendy Muzyki Pop Symfonicznie

Zapraszamy 29-go maja o godz. 19.00 do Kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na koncert "Legendy Muzyki Pop Symfonicznie" w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" wraz z solistami. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny

Koncert wirtuoza gitary klasycznej z Chicago - Andreasa Kapsalisa

Zapraszamy 28-go maja 2016r. o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert wirtuoza gitary klasycznej - Andreasa Kapsalisa. Wstęp bezpłatny

Kabaret Rewers w Kolbudach

Zapraszamy 22-go maja o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na występ Kabaretu Rewers. Wstęp bezpłatny!

Konkurs na realizację zadań publicznych z zakresu kultury

Zachęcamy wszystkie organizacje pozarządowe do zapoznania się z ogłoszeniem o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury na terenie gminy Kolbudy w roku 2016 i oczywiście do składania swoich ofert w terminie do 12.05.2016r.

„Jak za dawnych lat”. Anna i Romuald Spychalscy zaśpiewają w Kolbudach

Zapraszamy 23 kwietnia do sali koncertowej UG Kolbudy. Artyści zaśpiewają piosenki z okresu XX lecia międzywojennego, a także ponadczasowe melodie filmowe, operetkowe oraz tzw. evergreeny. Usłyszymy m.in. szlagiery Jana Kiepury. Nie zabraknie też, doskonale wszystkim znanych i chętnie nuconych Volare, czy Besame mucho. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Gwiazdy Bluesa wystąpią w Kolbudach

W sobotę 16 kwietnia o godz. 20.00 w sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, wystąpi kolejna wielka gwiazda. Tym razem przygotowaliśmy nie lada gratkę dla fanów bluesa. Grupa Dr Blues & Soul Re Vision. to zespół, którego sympatykom afroamerykańskiego grania przedstawiać nie trzeba. Jesteśmy jednak pewni, że nasi goście dostarczą wspaniałych wrażeń nawet tym miłośnikom muzyki, którzy na co dzień hołdują innym muzycznym gatunkom. Wszystkim, którzy sobotni wieczór zechcą spędzić z nami gwarantujemy, że z głośników popłynie fala doskonałego, klasycznego bluesa.

Relacja z Kaziuczka Niemenczyńskiego

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z I Kaziuczka Niemeńczyńskiego, który odbył się 12.03.2016r. w Kolbudach

Wielkanocna Urodzajnia

Od stycznia tego roku grupa twórców lokalnego rękodzieła ze wsi Lisewiec, Kowale, Kolbudy, Lublewo w toku wspólnej pracy buduje wystawę, której eksponatami będą rezultaty ich własnej pracy. „WIELKANOCNA URODZAJNIA” odbędzie się w sali koncertowej UG Kolbudy w Kolbudach 20 marca w Niedzielę Palmową o godzinie 15.00.

Kaziuczek Niemenczyński w Kolbudach

Już w najbliższą sobotę 12 marca, na placu przed Urzędem Gminy Kolbudy, nabyć będzie można wileńskie palmy oraz skosztować specjałów litewskiej kuchni. Chleb, wędliny, czy wyjątkowy kwas chlebowy z pewnością zadowolą podniebienia najbardziej nawet wybrednych smakoszy. Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy na jarmark Kaziuczka Niemenczyńskiego.

"Dzień Kobiet Nie Tylko Dla Kobiet" - Koncert Andrzeja Rybińskiego

Zapraszamy we wtorek 8-go marca o godz. 20.00 do sali koncertowej w Kolbudach na kolejną odsłonę corocznej imprezy związanej z obchodami Dnia Kobiet w gminie Kolbudy. W tym roku dla wszystkich Pań i nie tylko wystąpi Andrzej Rybiński. Wstęp bezpłatny

Rekrutacja na warsztaty fotografii cyfrowej

Zapraszamy do dołączenia do naszego Koła Fotografii Cyfrowej! Zajęcia są bezpłatne!

Wernisaż "Obraz co w Nas się stworzył"

Zapraszamy 6-go marca o godz. 17.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na wernisaż przygotowany przez Studio Ekspresjii Twórczej. Wstęp bezpłatny

Koncert "Największe przeboje muzyki operetkowej"

Zapraszamy 27-go lutego o godz. 17.00 do sali koncertowej UG Kolbudy na koncert "Największe przeboje muzyki operetkowej", który będzie zrealizowany przez Fundację Ars Nova przy wsparciu Gminy Kolbudy. Wstęp bezpłatny.

TeleFerie

Zapraszamy na zajęcia dziennikarskie - telewizyjne, które odbędą się w dn. 17 i 24 lutego od godz. 11.00 w sali 8 w ZKPiG Kolbudy.

Koncert zespołu Big Cyc

Zapraszamy 29.01.2016r. (piątek) o godz. 20.00 do sali koncertowej UG Kolbudy, ul. Staromłyńska 1 na koncert zespołu Big Cyc. Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc na sali jest ograniczona

Podsumowanie 24. Finału WOŚP w Kolbudach.

W tym roku w gminie Kolbudy zebrano 16.254zł oraz precjoza Rekord został pobity po raz kolejny! Dziękujemy artystom, wolontariuszom i darczyńcom i zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia, którą przygotował Rafał Kulwiec.

Pudelsi gwiazdą wieczoru podczas Kolbudzkiego Finału WOŚP

Zapraszamy do udziału w 24. Finale WOŚP. Startujemy o 15.30 imprezą w ZKPIG w Kolbudach, a o 18.30 zapraszamy do sali koncertowej UG Kolbudy na koncert zespołu Pudelsi.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL