Pogoda Kolbudy z serwisu
»

„Jak za dawnych lat”. Anna i Romuald Spychalscy zaśpiewają w Kolbudach

Zapraszamy 23 kwietnia do sali koncertowej UG Kolbudy. Artyści zaśpiewają piosenki z okresu XX lecia międzywojennego, a także ponadczasowe melodie filmowe, operetkowe oraz tzw. evergreeny. Usłyszymy m.in. szlagiery Jana Kiepury. Nie zabraknie też, doskonale wszystkim znanych i chętnie nuconych Volare, czy Besame mucho. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Kilka słów o gwiazdach sobotniego koncertu:

Romuald Spychalski

Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech, Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, a także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej.

Anna Spychalska

Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce. Anna Spychalska ( dawniej Jurczyńska) jest także organizatorką i animatorką życia kulturalnego. Z wielkim powodzeniem organizuje liczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej w Polsce. W styczniu 2015 roku oraz kwietniu 2016 roku koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie w Toronto oraz Ottawie. Sukcesem okazały się organizowane przez agencję Anny Spychalskiej koncerty pod tytułem ”Wielka Gala Trzech Tenorów” oraz "Wielka sława to żart". Przy współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków - instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi udało się wyprodukować atrakcyjne widowisko muzyczne.

Anna i Romuald Spychalscy nieustannie koncertują. Są jednymi z nielicznych artystów w Polsce, wykonującymi "na żywo" zarówno przeboje rozrywkowe, jak i klasyczne. Rocznie biorą udział w ponad 60-ciu różnorodnych produkcjach muzycznych.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL