Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Legendy Muzyki Pop Symfonicznie

Zapraszamy 29-go maja o godz. 19.00 do Kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach na koncert "Legendy Muzyki Pop Symfonicznie" w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" wraz z solistami. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" jako pierwsza w Polsce sięgnęła po utwory z kręgu rocka i muzyki pop już w latach 90-tych prezentując je w projekcie Od Claptona do Jacksona. Ten przebojowy program przeniósł nas w świat muzyki lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Były to najbardziej znane kompozycje z repertuaru Stinga, Whitney Houston, zespołu Queen, Erica Claptona, Michaela Jacksona, grupy The Beatles i wielu innych wykonawców w aranżacji dyrygenta i dyrektora orkiestry - Bohdana Jarmołowicza.

Legendy muzyki pop symfonicznie zawierają fragmenty tego programu oraz zupełnie nowe kompozycje, które wykonywali kiedyś m.in.: Madonna, Tina Turner, Amy Winehouse, David Bowie, Stevie Wonder.

Solistami koncertu będą: Jacek Kotlarski oraz trzy młode i zdolne wokalistki: Aleksanda Cybula, Katarzyna Dacków oraz Katarzyna Wołoszyn.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL