Pogoda Kolbudy z serwisu
»

Komiksy naszych młodych mieszkańców na wystawie w Gdańsku

Przez najbliższy miesiąc w Bibliotece Manhattan w Gdańsku (II piętro Centrum Handlowego Manhattan) wystawiane będą prace komiksowe wykonane przez młodych mieszkańców Gminy Kolbudy. To duże wyróżnienie i prestiż, zarówno dla autorów, jak i opiekuna małych artystów. Prezentowane w Gdańsku dzieła zostały wykonane przez uczestników warsztatów komiksowych, które odbywają się w naszej Sali Koncertowej.

Zajęcia prowadzi plastyk, rysownik, ilustrator i scenarzysta komiksowy Jacek Frąś. Instruktor jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Najważniejsze z wyróżnień, którymi może się poszczycić to: Alph-Art w kategorii Młodych Talentów na Fesiwalu Angouleme we Francji, Grand-Prix Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi (wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem) i II nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego w konkursie komiksowym.

W Bibliotece Manhattan w pierwszych dniach czerwca odbywają się Gdańskie Spotkania Komiksowe. Miłośnicy historii obrazkowych z całego kraju mają okazję spotkać się z autorami komiksów. Organizowane są liczne dyskusje oraz warsztaty adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nie inaczej było tym roku. Jednym z prowadzących warsztaty z rysowania był Jacek Frąś. Z pewnością warto odwiedzić Bibliotekę Manhattan, aby obejrzeć prace, które - pod okiem doświadczonego ilustratora - wykonali nasi mieszkańcy.

Autorami prezentowanych na wystawie komiksów są: Zuzanna Ohler, Kuba Sałek, Antek Sobolewski, Eryk Mikołajczak, Arek Chmielowiec, Michał Przybyła, Klaudia Lewandowska, Klaudia Łukaszek, Natalia Laska, Paweł Suchowicz, Ada i Ola Mazarewicz, Ola Rzeźnik, Tymon i Kalina Frąś, Konrad Dąbrowski, Olga Romanowska, Staś Chwiećko, Weronika Bober, Ola Sadownik, Paulina Moskwa, Zuzia i Lena Smoleń oraz Bruno Lezner.

W warsztatach komiksowych może wziąć udział każdy. Nie ma limitów wiekowych. Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach od 17.00 do 19.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL