Pogoda Kolbudy z serwisu
»

25. Finał WOŚP w Kolbudach

Już w najbliższą niedzielę w całej Polsce, po raz 25, rozbrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie w Kolbudach, gdzie jak co roku, przygotowano moc - nie tylko muzycznych - atrakcji. Będzie więc wyjątkowa okazja, aby radośnie i rodzinnie spędzić czas i finansowo wesprzeć cel, na który w tym roku Jurek Owsiak i jego wesoła ekipa zbierać będą pieniądze. Przyjdź i wesprzyj Orkiestrę!

 

Tematem przewodnim, jubileuszowej 25 edycji, jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Kolbudach główne wydarzenia związane z WOŚP odbywać się będą w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach oraz Sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Będą tańce, popisy wokalne, pokazy sportowe, ale także liczne atrakcje kulinarne. Posiłki „na słodko” i „na gorąco” z pewnością zadowolą podniebienia uczestników. Gwiazdą tegorocznego kolbudzkiego finału będzie niezwykle popularny w latach 90-tych. zespół „BIG DAY”. Muzykę grupy określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych, oraz gitarowej muzyki angielskiej z początku lat 90-tych. Ogólnie można powiedzieć, że jest to szeroko pojęta mieszanka popu, rocka i alternatywy, przetworzona w unikatowy sposób pozwalający rozpoznać ich od pierwszych taktów. Zespół ma na koncie pół miliona sprzedanych płyt oraz tysiące koncertów zagranych na żywo. Ich utwór „W dzień gorącego lata” przez długi czas święcił tryumfy na wielu listach przebojów. Nie ulega wątpliwości, że i tym razem muzycy rozpalą naszą publiczność.

Od godziny 15.00 do 18.00 Orkiestra gra w ZKPiG

WYSTĘPY (godz. 15.00 – 17.20):

dzieci i młodzieży gminnych placówek oświatowych
zespołu „MINI MAX” z Gminy Kolbudy
zespołu „COMBO” z Gminy Kolbudy pod dyrekcją Jana Skałbani
uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej

POKAZ i PREZENTACJA (godz. 17.20):

Taekwon-do

DODATKOWE ATRAKCJE

ciepły posiłek strażacki
potrawy rybne koła wędkarskiego
kiermasz książek używanych
catering „Zielona Kuchnia”
słodka kawiarenka szkolnego klubu wolontariusza „Nadzieja”

Od godziny 18.30 Orkiestra gra w Sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy

KONCERT ZESPOŁU „BIG DAY”! (godz. 18.30)

„ŚWIATEŁKO DO NIEBA” – pokaz sztucznych ogni (godz. 20.00)

 

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

© KULTURA.KOLBUDY.PL 2012
DESIGNED AND DEVELOPPED BY GORDAL